Üzüm ile cilt bakımı nasıl yapılır?

0
üzüm
üzüm

Üzüm hepimizin özellikle yaz aylarında zevkle tükettiği sağlık dolu bir meyvedir. Bu meyvenin yenerek sağlık vermesinin yanında yüzeysel uygulanımı sonucunda da güzelliğinizi artırabilirsiniz.

Üzümlü yüz maskesi

Yeşil üzüm tanelerini saf bal ile karıştırılmak üzere püre haline getiriniz. Bu sayede hem balın hem de üzümün gücünden faydalanacağız. Üzümler cildinizi nemlendirirken, bal da cildinizi temizleyecektir. Öncelikle yüzünüzü yıkayın ve havluyla ıslaklığını alın. Cildiniz halen nemliyken üzümlü yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 15 dakika kadar maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Cilt yenileyici üzümlü yüz maskesi

Üzümlü yüz maskesi malzemeleri

6 adet üzüm
2 çay kaşığı yoğurt
½ çay kaşığı limon suyu
12 çay kaşığı zeytinyağı
½ çay kaşığı bal

Üzümlü yüz maskesi tarifi

Öncelikle 6 adet üzümü bir kabın içinde çatal yardımıyla ezin. Kabuklarını ayırın. Üzerine kalan malzemeleri ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız cilt yenileyici üzümlü maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin. Bunun yanında zeytin yapı, avocado özü ve yoğurt karışımı ile daha özgün bir maske elde edebileceksiniz.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, maske malzemelerinden limon suyunu çıkarın. Çok kuru ciltler için de aynı şey geçerlidir. Limon suyunun cildi kurutucu etkisi vardır. Bunun yanında cilt rengini açar. Bu nedenle eğer cilt beyazlatma etkili bir maske kullanmak isterseniz limon suyunun hazırladığınız maskede yer almasında fayda olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.