Uzun düz saça şekil kazandırma yöntemleri

0
Uzun saçlar
Uzun düz saça şekil kazandırma

Uzun, düz saçlar her zaman sabit ve sıkıcı olmak zorunda mıdır? Tekrar düşünün. İşte size sunduğumuz uzun düz saça şekil kazandırma yöntemleri. Aşağıdaki malzemeleri kullanarak uzun düz saçlarınıza daha rahat şekil verebileceksiniz.

 İhtiyacınız Olan Malzemeler

– Saç kurutma makinesi

– Saç köpüğü ve saç spreyi

– Geniş delikli veya kürek şeklindeki saç fırçaları

 Açıklamalar

  • Saçlarınız iyi bir kesime ihtiyaç duyuyor olabilir, bu yüzden saçlarınızı kestirin. Uzun ve düz saçların hacim kazanabilmeleri için katlı saç kesimine ihtiyaç vardır. Kuaförünüzden saçlarınızı yüzeysel olarak ya da keskin açılarla, keskin bir jilet ya da keskin uçları olan bir makas yardımıyla kesmesini isteyin. Saçlarınıza atılan katların uzun olup saçın geri kalan kısımlarıyla karışabilmesi gerekir.
  • Nemli saçlarınızın köklerine hacim katması için saç köpüğü uygulayın, saçın geri kalanına ise hafif silikon bazlı saç bakım ürününüzden sürün. Saçlarınızı daha rahat kurutabilmeniz için alt taraftakiler ve üst taraftakiler olarak ikiye ayırın. Ön taraftaki saçlarınızı toka yardımıyla toplayıp önce alt kısımları daha sonra da üst kısımdakileri kurutun.
  • Saçlarınızı kuruturken  geniş delikli ya da kürek şeklindeki saç fırçanızla ikiye ayırdığınız saçlarınızın tamamını kökten ucu tarayın. Saç kurutma makinesini ağız tarafından tutarak saçlarınızı doğru açıyla kurutmanız saçlarınızdaki katları korur ve uçuşkan elektriklenen hale gelmelerini önler. Saçlarınızı saç kurutma makinenizle kuruturken, saçlarınızı yine belli kısımlara ayırıp tek tek yukarıya doğru saç fırçanızla çekerek kurutmanız saçlarınızın daha fazla hacimli görünmelerini sağlar. Ayırmış olduğunuz saçlarınızın bir kısmını kuruttuktan sonra saçlarınızın biraz soğumaları için 3 dakika kadar bekleyin ve sonra saçlarınızın alt tarafları kuruyana kadar saç fırçanızla saçlarınızı kurutmaya devam edin.
  • Kurutmaya başlarken tokayla topladığınız üst kısımdaki saçlarınızı salın ve aynı yöntemi kullanarak onları da kurutun. Eğer saçlarınız hacim kazanma konusunda inatçıysa kurutma sırasında başınızı aşağı eğerek saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapın. Saç kökleriniz kuruduğu zaman başınızı kaldırıp saçlarınızı özellikle ön kısımlar olmak üzere yeniden kurutun.
  • Başınızı tekrar önünüze eğip saç köklerinize hafif saç spreyinizden uygulayın. Başınızı birkaç dakika bu şekilde tutun ki saç köklerinize uyguladığınız saç spreyi kurusun ve saçınız hacim kazanabilsin.

İpucu

  • Aerosol saç spreyleri ile bu yöntemi uygulamak aerosol olmayan saç spreyi türlerini kullanmamızdan  daha hızlı kuruması sebebiyle daha iyidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.