Uzun kıvırcık saç bakımı

| 2012/12/12 | 0 Comments

 

 

Uzun kıvırcık saç

Uzun kıvırcık saç

 

Uzun kıvırcık saç bakımı çok basit birkaç noktaya dikkat etmekle yapılabilmektedir. Genellikle kıvırcık saçların bakımı zor gibi görünür ancak asıl zor olan onlara doğru şekilde davranmadığınızda kıvırcık saçları taramaya ve şekillendirmeye çalışmaktır. Kıvırcık saçların en büyük sorunu kabarmadır. Kabaran kıvırcık saçlar can sıkıcı olabilmektedirler. Gerekli önlemleri alarak ve doğru saç bakımı uygulayarak saçınızdaki tüm sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır

1

Sık şampuan kullanmayın. Şampuan saçlarınızın kuru ve kırılgan hale gelmesine neden olabilir ve kıvırcık saçların en büyük sorunu kuruluktur. Haftada bir kez şampuan ile saçlarınızı yıkamalısınız.

2

Her gün durulanmayan saç bakım kremi ile saçlarınıza günlük bakım uygulayın. Kıvırcık saçlar aşırı kuru olabilir; durulanmayan saç bakım kremleri kuruluğun giderilmesine yardımcı olabilir. durulanmayan saç kremi kullanarak. Başka bir seçenek, bir haftalık veya iki haftalık derin bir bakım kremi kullanmaktır. Yada dilerseniz bitkisel saç bakımı kategorimizdeki saç maskelerinden birini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

3

Saçlarınızı kırmaktan kaçının. Kuru, kıvırcık saçlara asla fırça değdirmeyin. Saç hala ıslakken ve saçlarınızda bol saç kremi varken saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın. Saçlarınızı taramaya köklerden başlamayın. Uçlardan başlayarak karışıklığı açarak ilerleyin. Saçlarınızı karıştıracak tarzda olan tokaları ve aksesuarları kullanmayın.

4

Her gün saç derinize masaj yapın. En az beş dakika süreyle günlük olarak saç derinize masaj yapmak kan akışını teşvik edecektir. Saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak saçlarınızın güçlenmesini ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Kategori: Kıvırcık saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir