Uzun saç bakımı

| 2012/12/12 | 0 Comments
Düz saç

Uzun saç

Bir kadın her zaman uzun saça özenir. Saçlarımızı uzatmak kimimiz için çok kolay olsa da kimimiz uzun yıllar boyu bekleriz. Saçlarımızı uzatmak için harcadığımız onca çabanın sonunda; ince, kırık, mat ve cansız ama uzun olan saçlar hiçbir işimize yaramayacaktır. Eğer saçlarınızı uzatmayı başardıysanız, onların bakımını da kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki uzun saç bakımı nasıl yapılır biliyor musunuz? Adımları birlikte izleyelim.

Uzun saç bakımı nasıl yapılır

 

1

Sağlıklı beslenin. Bazı gıdaları bol tüketmeniz saçlarınızı güçlendirecektir. Saç güçlendiren besinler arasında yeşil sebzeler, fasulye, fındık, somon, yumurta, tavuk, havuç ve tam tahıllar bulunmaktadır. Tüm bu besinleri dengeli bir beslenme düzenine yerleştirdiğinizde hayal ettiğiniz parlak, güzel ve uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

2

Haftada bir kez durulanmayan bir saç kremi kullanın. Bazı saç bakım kremleri pahalı olabilir. Onun yerine kendi saç bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Bitkisel saç bakımı kategorimizi inceleyin. En basit saç maskesini ise mayonezle yapabilirsiniz. Mayonez saçlarınızı nemlendirir, yumuşatır ve güçlendirir. Mayonezi saçınıza sürdükten sonra 1 saat bekletin ve saçlarınızı yıkayın.

3

Isı şekillendirme araçları ve kimyasal saç şekillendiricilerini mümkün olduğunca az kullanın. Saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Eğer illa şekil vermeniz gerekirse topuz modelini kullanmaya başlayabilirsiniz.

4

Perma ve saç boyama gibi kimyasal işlemler aynı zamanda saçınıza zarar verir. Eğer bu tarz bir işlem yapmak istiyorsanız bu işlemi gerçekten iyi ve kaliteli bir kuaförde yapmalısınız.

5

Saçınız, ince, kalın, kıvırcık ya da düz olabilir. Her saç tipine göre şampuanlar bulunmaktadır. Saçınıza uygun olan şampuanı kullandığınızdan emin olun. Eğer saçlarınızı mümkün olduğunca az yıkayın.

6

1,5 ila 2 ayda bir saçlarınızın uçlarından birkaç cm. kestirin. Kırık uçları kestirerek saçınızın hasar görmemiş kısımlarını korumuş olursunuz.

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Uzatma

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir