Uzun saçlara bakım nasıl yapılır?

0
Uzun kızıl saçlar
Uzun saçlara bakım

Bu sezon ne olursa olsun saçlarınız uzun, sağlıklı ve bakımlı kalacak. Muhteşem saçlarınızla dikkat çekmek çok etkileyici olacak fakat bunu başarmak için birkaç adım gerekli. Kırılgan ve kaba telli saçları kapatmak bir anlık sağlıksız bir görünüm oluşturmaktadır. Anlatacağımız adımları izleyin ve saçlarınızda ki görünümün farkına varın.

  • Saçınızı ihtiyacına göre yıkadığınızdan emin olun

Bazen her gün saç yıkanması insanlar için fazla ve yorucu gelebilir. Bu duruma karşı saçlarınızı parlak ve yumuşak tutmak için doğal saç derisi yağı gerekir. Günlük saçlarınızı yıkama saçlarınızın diplerine zarar verebilir. Saç uzmanları her gün saçlarınızı yıkamak yerine birer gün arayla yıkamanızı önerir. İstisna ise aşırı yağlı saçlı kişiler içindir. Daha az yıkama gerektiren saçlar için bir alternatif ise, kuru şampuan kullanmak, ya da daha ucuz şampuan kullanmaktır hatta bebek pudrası kullanmanız saçlarınızın saç diplerinin canlanmasına yardımcı olur. Şampuanı kafanıza koyduğunuzda bir çay kaşığı pudra da koymanız saçınızın yararına olur.

  • Saç yapınıza uygun türde ürünler kullanmalısınız

Saçlarınızın, yağlı, kuru renkli, normal veya ince olup olmadığını öğrenin. Eğer saç tipi konusunda kararsız iseniz iyi bir stilistten yardım alabilirsiniz. Bu bakım tedavisini bir hafta boyunca uygulayın ve bir hafta sonunda saçlarınızda ki değişikliği sizde göreceksiniz. Bu tedaviyi sürekli olarak salonlarda yapmanıza gerek yok evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu bakımı saçlarınızda on beş dakika boyunca kafanız da bekletin ve sonra durulayın.

  • Yüksek kaliteli ve saçınıza özel taraklar kullanın

Yüksek kaliteli taraklar saç yapınızın düzelmesine yardımcı olur.

  • Saçlarınızı altı veya sekiz haftada bir kırıklarını aldırmalısınız

Saçlarınızın zamanla yıpranabilir ve bu durum sizin moralinizi bozabilir. Bu nedenle size önerilen en iyi tavsiye altı veya sekiz haftada bir saçlarınızın uçlarını kestirmenizdir. Bu sayede saç dipleriniz derin bir nefes alır.

  • Saçlarınızın etkilere karşı koyması

Saçlarınızın dış etkilere karşı koyması için diğer bir önemli etkende düzenli beslenme ve düzenli egzersiz yapmaktır. Fındık yağı ve balık yağı tüketmek saç diplerinizin gelişmesinde ve bağışıklık kazanmasında çok etkili bir yoldur. Gıda ve egzersiz aynı zamanda kalbiniz içinde harika bir adımdır. Yani bir taşla iki kuş misali.

Saçlarınıza taktığınız takıları ve aksesuarları düşünün, zamanla çok takılan takılar saçınıza zarar verebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.