Uzun, sağlıklı ve güçlü saçlara ulaşmanın 10 yolu

0

Uzun sarı saçUzun saçları nasıl edineceğinizi, saçları nasıl uzatacağınızı merak ediyorsanız bu makale yazısı size uzun saçlara ulaşmanın on nu anlatıp, sırları sizlerle paylaşacak.

 1:  İyi Saç Alışkanlıkları Edinin

Günlük tedavi; Saçınızı çok sert şekilde fırçalamayın, korkunç kimyasallarla temizlemeyin ve yüksek ısıya değdirmeyin.Islak iken saçınızı havaya kaldırıp sonra da fırçalamayın.Bu tür alışkanlıklardan kaçınmanız saçınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

 2:  Sağlıklı Ve Dengeli Beslenmeyi Sürdürün

Vücudunuza kattığınız şeyler saçınıza dahil edilerek saçınızın görünüşüne yansıtılır. Protein saçın sağlıklı gelişimini sağlamada önemlidir.

 3:   Balık Yağı Alın

Balık kaynağı protein kaynağı olduğundan saçınızın gelişimine ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır. Balık yağı saçınızın daha hızlı ve uzun gelişimine olanak sağlayan saç köklerini besler.

 4:  Saçınızı Sık Sık Aldırın

Genelde çoğu insan saçlarının uzamasını istediğinden saçlarını aldırmaksızın çok uzatma gibi hatalara düşerler. Uzun süre saçınızı kestirmediğiniz vakit saç kırıkları gelişir.Bu saç kırıkları saç tellerinin yukarısına doğru çatlamaya devam edebilir ve saç telleri sonunda da kopar.Saçlarınız devamlı kırıldığından asla saçınızın uzadığını görmeyi başaramazsınız.

 5:  Saç Derinize Masaj Yapın

Bu işlem kan akışını arttıran saç foliküllerinin büyütülmesinde önemlidir. Bu işlem sadece banyo yaparken kafanızı ovarak yapılabilir.

 6:  Saçınızı Hergün Yıkamayın

Saçınızı hergün yıkamak saçınızdaki doğal yağların suyla beraber akmasına yol açabilir. Her gün yapılan bu işlem hasar görmeye duyarlı kuru saçların oluşumuna neden olabilir.Saçınızı eğitmek başta zor görünebilir fakat çok geçmeden her iki ila üç günde bir yıkanmaya alışacaktır.Bu aralıkta gerekir ise kuru şampuan kullanabilirsiniz.

 7:  Saçınızı Düzenli Tarayın

Bu işlem gerçekten önemlidir.Eğer düzgün şekilde saçınızı taramıyorsanız saçları kırılmasına neden olabilirsiniz.Bunun önüne geçmek için saçlarınıza daha az zarar verdiğinden geniş dişli tarak kullanabilirsiniz.Saçınınız ıslak iken,saçınızda yumaklar var ise geniş dişli tarak kullanmanız gerektiğinden emin olununuz.Saçınızı hızlı hızlı taramaktan sakının,nazikçe taramanız gerektiğini unutmayınız.

 8:  Isı Gerecini Kullanmadan Önce Isı Koruyucu Kullanın

Isıtıcı gereçlerin saçınıza çok küçükte olsa zararı olabilir. Bir ısı koruyucu ısı yüzünden oluşabilecek bazı zararlardan saçınızı korur.Eğer yapabilirseniz,saçınızı şekil verir iken ısı gerecini kapatın.

 9:  Yumuşatıcı Şampuan Kullanın

Şampuanlar içeriğinde, saçınızın rengini, doğal yağlarını saçınızdan çekip çıkarabilecek,geride saçınızı kuru ve kırılgan bırakabilecek korkunç kimyasallar bulunur.Bazı kimyasallar iyi olanlarından daha fazla zarar verdiğinden saçınızın içinde neler olduğunu bilmek önemlidir.

 10:  Kaliteli Derinlemesine Saç Kremi Kullanın

Bunu sık sık yapmak saç tellerinizin nemlenmesine yardımcı olacak,onları daha güçlü yapacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.