Vajinal mantar bitkisel tedavi Ahmet Maranki formülü

0

 

Güzel bacaklar
Vajinal mantar bitkisel tedavi maranki

Vajinada oluşan kaşıntılar pek çok kadının başından geçen bir sorundur. Bu kaşıntının nedenleri aslında çok çeşitlidir. Vajinada meydana gelen kaşıntılar birçok nedene bağlı olarak görülebilir. Fakat en sık karşılaşılan nedenler; mikroplar, mantarlar ve tek hücreli mikro organizmalardan dolayı yaşanan kaşıntılardır. Bunlar arasında en sık görülen neden vajinal mantar kaşıntısıdır. Bu nedenle sizlere bu yazımızda vajinal mantar bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Vajinal mantarın en belirgin özelliği geceleri rahatsızlık veren ve özellikle geceleri artan kaşıntılardır. Bu kaşıntı meydana gelen hastalarda genellikle dış genital bölgede yanma görülmektedir. Bazı kişilerde ise cinsel ilişki esnasında yanma görülebilmektedir.  Şimdi sizlere vajinal mantar bitkisel tedavi maranki formülü ve uygulamasını detaylı olarak anlatacağız.

Öncelikle küvetinizin içerisini su ile doldurun, içerisine 6 çay ağacı özü, 2 damla tatlı kekik yağı ve 3 damla karahindiba yaprağını koyun. Hazırladığınız suyun içerisine girin ve 30 dakika boyunca vajinal bölgenize masaj yapın.

Vajinal mantar bitkisel tedavi maranki formülü uygulamasının dışında şekerden, alkolden, çok fazla işlemden geçmiş yiyeceklerden ve rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durulması gerekir. Günde 2-3 fincan kadar kadife çiçeği çayı içebilirsiniz. Yemeklerinizde az miktarda da olsa sarımsak kullanmaya başlayın. Mantara karşı oldukça etkili olan sarımsak, ekinezya, kadife çiçeği, mira ve aloe vera gibi bitkileri kullanmaya özen gösterin. Sarımsağın antiseptik özelliğinden mantar tedavisinde mutlaka faydalanın.

Vajinal mantar tedavisi dışında evinizde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar da bulunmaktadır. Bunların başında vajinal bölge temizliğinize dikkat etmeniz, vajinal bölgenizi yıkadıktan sonra mutlaka peçete kullanmanız ve iç çamaşırınızı günlük olarak düzenli bir şekilde değiştirmeniz yer alır. Mantar oluşumunu engellemek ve önlemek için vajina temizliğinize mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.