Vajinal mantar tedavisi ibrahim Saraçoğlu tarifi

1
Bacak
ibrahim Saraçoğlu Vajinal Mantar

İbrahim Saraçoğlu’nun vajinal mantar tedavisi için verdiği tarif sizler için bir çözüm olabilir. Tedavisi uzun süren vajinal mantar hastalığını antibiyotik tedavisine rağmen atlatamadıysanız İbrahim Saraçoğlu’nun tarifini deneyebilirsiniz.

Vajinal mantar kadınlarda oldukça sık görülen bir sağlık sorunudur. Kadınların yaklaşık %75’i hayatlarının herhangi bir döneminde en az 1 kere bu hastalığa yakalanmaktadır.

Vajinal mantar neden oluşur?

Vajinal mantarın tek bir nedeni yok. Vajinal mantara yol açabilecek birçok neden bulunabilir. Geçirilen hamilelik, antibiyotik kullanımı, naylon iç çamaşırı, şeker hastalığının yanı sıra stres de vajinal mantara neden olmaktadır.

Vajinal mantar genel olarak antibiyotikle tedavi edilmektedir. Ancak bu antibiyotiklerin uzun süre kullanımı da mantarın tekrarlamasına neden olabilir. Antibiyotik kullanmanıza rağmen vajinal mantarınız tedavi edilemediyse ya da sürekli tekrarlıyorsa vajinal mantar tedavisi için İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel tarifini kullanabilirsiniz.

Vajinal mantara bitkisel tedavi

Vajinal Mantar için aynı sefa bitkisi

Aynı sefa bitkisinin mantar hastalıklarını tedavi ettiği bilinmektedir. Oturma banyosu yaparak mantarınızı tedavi etmeniz mümkün olabilir. Vajinal mantar tedavisi İbrahim Saraçoğlu tarifi aşağıdadır.

Malzemeler:

  • Aynı sefa bitkisi
  • 1 litre su

Aynı sefa bitkisi oturma banyosu tarifi

1)      1 litre suyu kaynatın. Ardından yaklaşık 3 avuç aynı sefa bitkisini kaynayan suya ekleyip 10 dakika kadar daha kaynatın.

2)      10 dakika kaynayan karışımı soğumaya alın. Su biraz ılıdıktan sonra karışımı bir leğene dökün. 10 ya da 15 dakika kadar oturun.

Aynı Sefa Oturma banyosunu kaç gün süreyle uygulayacaksınız?

İlk üç günde her gün oturma banyosu yapabilirsiniz. Ardından mantarınız geçene kadar gün aşırı yapmaya devam edin. Yani bir gün oturup bir gün oturmayacaksınız.

Vajinal mantardan ve vajinal sağlığınızı korumak için neler yapmalısınız?

Kadınların vajinal bölgeleri hassas ve mikrobik hastalıklara oldukça açıktır. Kendisini mikroplardan arındıracak bir yapıya sahip olmasına rağmen sık sık hastalıklarla karşılaşılır.

1

Giydiğiniz iç çamaşırına dikkat etmelisiniz. Naylonlu çamaşırları asla tercih etmeyin. Yüzde yüz pamuklu çamaşırlar hastalık riskinizi azaltacaktır. Hatta mümkünse her yıkamadan sonra iç çamaşırlarınızı ütüleyiniz.

2

Çok zorda kalmadıkça umumi tuvaletleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Eğer mecbur kaldıysanız klozetleri değil de alaturka tuvaletleri tercih etmelisiniz.

3

Vajinal bölgedeki tüylerinizi olabildiğince kısa tutmalısınız.

4

Kullandığınız pedleri kesinlikle pamuklu olanlardan seçmelisiniz. Naylonlu, kokulu pedler vajinal sağlığınız için oldukça riskli.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.