Vajinal mantara bitkisel çözüm

0

 

Kadın vücudu
vajinal mantara bitkisel çözüm

Kadınların en çok yakındığı hastalıkların başında vajinal mantar enfeksiyonu gelir. Kadınların yaklaşık %80’i hayatlarının belli bir döneminde en az bir kez mantar enfeksiyonu geçirirler. Bu durum son derece normal olmasına karşın kadınlar için oldukça sancılı geçmektedir. Bu sancılı durumu en kısa sürede geçirmek için bir sürü yöntem bulunmaktadır ama kalıcı çözüm yolları oldukça sınırlıdır. Vajinal mantara bitkisel çözüm için çeşitli yöntemler de mevcuttur.

Vajinal Mantar Bitkisel Çözüm Yöntemi

Vajinal mantar tedavisinde mantar üremesini durdurmanız çok önemlidir. Alkol tüketmekten, işlem görmüş hazır yiyeceklerden uzak durmanız mantar üremesini azaltacaktır.

1.Öneri:  

Her gün üç fincan kadar kadife çiçeği çayı için. Kadife çiçeği çayının cildiniz için çok iyi bir koruyucu olduğunu unutmayınız. 

2. Öneri:

Vajinal mantar için en etkili bitkisel çözümlerden birisi de sarımsaktır. Mantar enfeksiyonu için doğal antiseptik özelliği olan sarımsağı bol bol tüketmeniz önemlidir.

3.Öneri:

1 lt su içerisine 1 avuç kadar börülce katıp kısık ateşte kaynatın. Demlenen suyu her gün yatmadan evvel bir bardak içiniz.

4.Öneri:

Haşhaş tohumu alıp toz haline getirin (Hazır toz haşhaş kullanmayın). Haşhaş’ı sirke ile karıştırıp söz konusu olan mantarlı bölgeye sürün ve 1 – 1.5 saat bekleyip yıkayın. Bunu sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.

Burada saydığımız bitkisel çözümlerin tamamlayıcı özelliği bulunmaktadır. Sizlere önerimiz doktor kontrolü olmadan bu doğal bitkileri kullanmamanız olacaktır.

Vajinal Mantar Cinsel Yolla Bulaşır mı?

Bazı kesimler vajinal mantarın cinsel yolla buluşmadığını savunsa da bu tez yanlıştır. Eğer erkek bünyesinde mantar taşıyor ise birleşme sırasındaki sıvı sirkülasyonu esnasında bu enfeksiyonu kadına taşır. Ancak bu taşınmanın enfeksiyon yapıp yapmaması kadının genital bölgesinin korunma derecesine göre değişir. Erkekten kadına, kadından erkeğe mantar bulaşması kolay bir durum değildir. Çünkü mantar vücutta bakteriler tarafından kolaylıkla uzaklaştırılabilir. Bunun yanında mantar enfeksiyonu kapmış kişilerin giysilerini ve iç çamaşırlarını iyi dezenfekte etmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.