Varis için egzersiz

0
Mini etekli kız
varis için egzersiz

Varis toplardamarlardaki bozukluğun cilt üzerine yansımış halidir. Varis tedavisinde egzersizin önemi büyükdür. Egzersiz sayesinde bacaklarınızdaki kan dolaşımı dengelenebilmektedir. Egzersiz sayesinde kalbinize giden kanın daha rahat akmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında eğer kilo probleminiz varsa, sürekli ayakta durmak zorundaysanız veya gebeyseniz tavsiye edeceğimiz egzersizleri ister varisiniz olsun ister olmasın günde iki kez tekrarlamalısınız.

İlk olarak sırtüstü uzanın. Ayaklarınız dümdüz olmalı. Ellerinizi boynunuzda birbirine bağlayın ve önce dizlerinizi karnınıza doğru çekin. Ardından tekrar başlangıç durumunuza dönün. En az beş kez en fazla yirmi kez yapmanız kafidir.

Gün boyu egzersize vakit ayırmak sizin için zor olabilir. Günlük yaşamınızın içerisinde uygulayabileceğiniz basit egzersizler önermek istiyoruz. Mesela ayak parmaklarınızın üstünde durup tekrar eski pozisyonunuzu alabilirsiniz. Bunun yanında sandalye üzerinde de egzersiz yapabilirsiniz. Ayaklarınızı toplayın ve kendinize doğru çektikten sonra tekrar oturur pozisyona gelin. Bu iki egzersiz için herhangi bir sayı kısıtlaması yoktur. Ne kadar yaparsanız o kadar faydanıza olacaktır fakat günde minimum beş dakika yapabilirsiniz.

Gün içerisinde uygulayacağınız basit egzersizler gereksizmiş gibi yada faydasızmış gibi gelebilir ancak uzun sürelere yaydığınızda bunun etkisini daha iyi kavrayabilirsiniz. Varis için beslenme ve egzersizin çok büyük önemi olduğunu unutmayın. Varis tedavisinde egzersiz yapmak olmazsa olmazlar arasında yer alır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.