Vücutta çıkan kırmızı benler tehlikeli mi?

0
Vücut
Vücutta çıkan kırmızı benler

Deride ki kırmızı benler korkutucu görünebilir. Eğer kahverengi veya siyah dışında bir renkte ben gördüğünüzde hemen doktora gitme içgüdünüz belirebilir. Bu her zaman gerekli değildir. Bazı temel bilgileri biliyorsanız eğer doktora gitmeden de bir sonuca varabilirsiniz. Bu makale de kırmızı benlerin vücudunuzdaki teşhisini yapabilir sorun varsa tespit edebilirsiniz, Bir sorunuz var mı? Şimdi kendimizin doktoru olmaya var mısınız?

Malzemeler

  • Ayna
  • Kalem

Uyarılar ve açıklamalar

1

Bir aynanın önünde veya bir el aynasında kolayca cildinizi görebilirsiniz. Kırmızı benler varsa eğer, tespit etmeniz gereken ilk durum asimetri olup olmadığıdır. Kırmızı benler her şekilde simetrik ise endişe duymamalısınız.

2

Derideki kırmızı benlerin sınırlarına bakın. Pürüzsüz ve yuvarlak kırmızı ben kenarları idealdir. Düzensiz ve pürüzlü kenarlar için endişe duyabilirsiniz.

3

Cilt üzerindeki kırmızı ben rengini düşünün, eğer sadece kırmızı renk ise endişelenmeyin ve merak etmeyin. Eğer tüm ben aynı renk ise yanlış giden bir şey yok demektir. Eğer farklı tonları ve renkleri görürseniz bu endişe edilecek bir durumdur.

4

Bir kalem alın ve kendinize bir ölçüm rehberi yapınız. Cildinizdeki kırmızı benler genelde son derece küçüktür. Bir kalem ucundan daha büyük ise bu da endişe edecek bir durumdur.

5

Cilt üzerindeki kırmızı ben yüksekliğine bakın. Belirginliği fazla, vücut dışarısına çıkmış ve diğer ilk 4 maddedeki işaretlerden biri varsa mutlaka en kısa zamanda doktorunuza başvurun.

İpuçları

Bu sonuçları ulaşmak için ABCDE kuralını   ( çapı, asimetri, renk, çapı ve bilgileri değerlendirme ) hatırlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.