Vücuttaki benler nasıl yok edilir? Tedavi yöntemleri nelerdir?

0
retro bikini
Vücuttaki benler nasıl yok edilir

Bazı kişiler benleri güzelliğin bir parçası olarak düşünse de bazıları vücudundaki benlerde çok rahatsız olabilir ve onlardan kurtulmak isteyebilir. Peki vücuttaki benler nasıl yok edilir?

Benler çoğunlukla doğuştan vücutta olan, bazen de sonradan gelişen siyah veya kahve rengi lekelerdir. Bir çoğu zararsız olsa da bazı benler cilt kanserine neden olabilmektedir. Bu nedenle evde benleri yok etmek için bir tedaviye başlamadan önce kesinlikle bir dermatoloji uzmanına gidin ve benlerinizi muayene ettirin. Eğer uygunsa benleriniz bir plastik cerrah tarafından cerrahi olarak da çıkarılabilir. Ancak doğal yöntemler ile benlerinizi evde tedavi etmek istiyorsanız aşağıdaki yöntem tam size göre.

Vücuttaki benler nasıl yok edilir?

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Karbonat
  • Limon
  • Karahindiba kökü
  • Ekşi elma

Yapılışı

1

İki veya 3 ekşi elmanın suyunu çıkarın. Daha sonra bu suyu 3-4 hafta boyunca günde 3 kere benin üzerine direkt olarak uygulayın. Bu uygulamayı düzenli yapmanız işe yarama şansını arttıracaktır. Bu işlem beni küçültecektir.

2

İki soğanın suyunu çıkarın. Daha sonra bu suyu birkaç hafta boyunca günde bir kere benin üzerine uygulayın. Sürekli bunu yaptığınız takdirde benin kaybolma olasılığı artacaktır.

3

Bir miktar karbonat ile aynı miktarda hint yağını karıştırın ve macun kıvamına getirin. Yatağa gitmeden önce pamuk bir çubuğu karışıma batırın ve benin üzerine sürün. Yatmadan önce kurumasına izin verin ve sabaha kadar benin üzerinde kalsın. Bu işlemi birkaç hafta boyunca ben kayboluncaya kadar sürdürün.

4

Bir karahindibanın kökünü kesin. Hatta direk olarak karahindiba kökü de satın alabilirsiniz. Kökü iyice temizleyin. Kökü beyaz süt gibi bir sıvı çıktığını görünceye kadar benin üzerine sürtün. Birkaç hafta boyunca günde bir kere bu işlemi tekrarlayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.