Vücuttaki çatlaklar

1

 

vücut çatlakları
vücuttaki çatlaklar

Vücuttaki çatlaklar cildin hızlı büyümesiyle meydana gelir. Genellikle kilo artışı, ani büyüme atakları ya da kas gelişiminin bir sonucu olarak vücuttaki çatlaklar kendini gösterir. Vücuttaki çatlaklar en çok bacaklar, kalça, göğüs, üst kol, kalça ve göbek üzerinde görülür. Neyse ki vücuttaki çatlakların azaltılması için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Vücuttaki çatlaklardan kurtulmak için sabır ve inat gerekir. Çatlaklarınızdan kısa süre içinde kurtulamazsınız ancak sabırla tedaviye devam ettiğinizde vücuttaki çatlaklar belirginliğini kaybedecektir.

Vücuttaki çatlakları gidermek için

  • Kakao yağı
  • Shea yağı
  • Vücuttaki çatlakları için krem
  • Cilt beyazlatıcı krem
  • Peeling

Vücuttaki çatlaklar nasıl giderilir

1

Vücuttaki çatlaklar için kakao veya shea yağı uygulayın. Bu bitkisel yağlar vücut tarafından kolay emilir ve derinlemesine nemlendirme sağlar. Vücuttaki çatlaklar kuru cilt üzerinde daha belirgin olduğu için, cildinizi nemlendirdiğinizde çatlaklar daha az dikkat çekici olacaktır.

2

Vücuttaki çatlakların üzerine masaj yapın. Kuvvetle basınç uygulayın ve en az 90 saniye süreyle, günde iki kez çatlaklarınızı dairesel hareketlerle ovun. Masaj çatlak dokusunu yıkmaya yardımcı olur. Ayrıca dolaşımını arttırır.

3

Lazer tedavisi alın. Lazer ışığı vücuttaki çatlakların tedavisinde de oldukça etkilidir. Lazer, sağlıklı cildi açığa çıkarmak için cildin üst katmanlarını yakar. Ayrıca lekeli ve izli dokuyu yok eder ve böylece kollajen üretimini arttırır.

4

Vücuttaki çatlaklar için özel olarak üretilen kremleri kullanın. Vücuttaki çatlaklar için üretilen kremler, çatlak izlerinin solması için etkili olan soğan özü içerirler. Önemli ölçüde faydalı olacaklardır.

5

Eğer vücuttaki çatlaklarınız koyu renkli veya kırmızı renkli ise cilt beyazlatma kremleri. Cilt beyazlatma kremleri cildin alt tabakasının öne çıkmasını sağlar. Üstteki derinin hızla yenilenmesine yardımcı olacağı için vücuttaki çatlaklara da iyi gelir. Doktor reçetesi ile satılan çatlak kremleri çok daha etkilidir.

6

Kimyasal peeling düşünün. Kimyasal peeling ile cildinizin üst katmanı, kimyasal maddelerle hızla soyulur ve yeni cilt oluşumu sağlanır.  Cildinizi iyileştikten sonra, daha genç ve pürüzsüz olacaktır. Vücuttaki çatlaklar da büyük ölçüde azalacaktır.

7

Vücuttaki çatlaklar birden bire kaybolmaz. Herhangi bir yöntem tek başına uygulandığında mucizevi bir etki yaratmaz. Bu nedenle çatlakları tamamen ortadan kaldıran yöntemler sunanlara itibar etmeyin.

1 Yorum

  1. offfffffff bu çatlaklarla basım dertte hemen hemen heryerde var sıtta var dizlerimde ve sonra yeni üst kol bölgemde yeni cıktı anlayacagız cıktıkca cıkıyorrrr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.