Vücuttaki et benleri nasıl yok edilir? Neler yapılmalıdır?

0
Kadın
Vücutta çıkan et benleri nasıl önlenir

Çoğu insanda küçük veya büyük et benleri vardır. Bazen kişiyi kozmetik olarak çok rahatsız edebilen et benlerinden kurtulmanın en iyi yolu bir doktor tarafından çıkarılmasıysa da evdeki imkanlarla vücuttaki et benleri nasıl yok edilir diyorsanız bu yazı sizin için.

Adım adım vücuttaki et benleri nasıl yok edilir?

  1. Adım: Et benlerini yok etmenin en güvenli yolunun doktora gitmek olduğunu anlayın. Doktor et beninin zararsız olup olmadığını anlayabilir ve size ona göre tedavi verebilir. Et benlerini evde yok edebileceğiniz yollar olsa da en verimli yok küçük bir ameliyat ile doktor tarafından alınmalarıdır.
  2. Adım: Et benlerini yok etmek için kendi kendinize yapacağınız tedavilerin cilt hasarı, yara izi kalması ve enfeksiyon gibi riskler oluşturabileceğini bilin. Bir doktor yardımı olmadan kendi imkanlarınız ile yapacağınız tedavinin geri tepme olasılığı olduğunu unutmayın.

Et benlerini yok etme yöntemleri

Elma sirkesi

Elma sirkesi et benlerini yok etmenin en iyi yollarından biridir ve genellikle yara izi de bırakmaz. Bir miktar pamuk üzerine birkaç damla elma sirkesi dökün. Daha sonra bu pamuğu et beninin üzerine kapatın ve bantlayın. 1 saat boyunca kapalı kalsın. Et beni düşene veya yok olana kadar her gün bunu tekrarlayın.

İyot

%5’lik iyot solüsyonu kullanın. Günde iki kez et beninin üzerine bir damla iyot çözeltisi damlatın ve bandajlayın. Bir hafta kadar sonra et beni küçülmeye başlayacaktır. Ancak iyot çözeltisi yüksek dozlarda zehirli olabilir, dikkatli kullanılmalı, yutulmamalıdır.

Sarımsak

Bir diş sarımsağı alın ve ikiye bölün. Sarımsağın yarısını et beninin üzerine bantlayın ve gece boyunca kalsın. Bu işlemi birkaç gün boyunca tekrarlayın.

Karbonat ve hint yağı

Bir tutam karbonat alın ve birkaç damla hint yağı ile nemlendirin. Bu karışımı et beninin üzerine sürün ve sabah kadar bekleyin. Birkaç gün boyunca aynı işlemi tekrarlayın. Et benleri zamanla dökülebilir.

Çilek

Bir çileği ikiye bölün ve bir yarısını et beninin üzerine koyun. Birkaç gün sonra et beni kaybolmaya başlayacaktır.

Greyfurt suyu

Taze bir greyfurt alın ve suyunu sıkın. Her gün birkaç kere greyfurt suyunu et benine uygulayın. 2 hafta ile bir ay içerisinde et beni kaybolacaktır.

Uyarılar

  • Et benlerini çekmeyin veya koparmaya çalışmayın. Kanamaya sebep olabilirsiniz. Ayrıca koparsanız da tekrar büyüme olasılığı fazladır.
  • Et benlerini keserek çıkarmaya çalışmak tehlikeli olabilir. Evde denemeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.