Yağ bezesi bal kullanarak nasıl geçer?

0
Yüzdeki yağ bezesi
Yüzdeki yağ bezesi nasıl geçer

Yüzde ve vücudun farklı yerlerinde karşılaştığımız yağ bezeleri küçük beyaz şişliklerden oluşur. Şişlikler beyaz boncuklara benzeyebilir fakat yine de farklıdır. Yağ bezeleri oluşmasındaki nedenlerden bir tanesi de ölü deri hücrelerinin cilt altında sıkışıp kalmasıdır. Fazla güneşe maruz kalmak ve A vitamini eksikliği de yağ bezelerine neden olabilir. Doğal ilaçlar yağ bezelerinin geçmesine yardımcı olurlar, bunlardan bir tanesi de baldır.

Yağ bezeleri için malzemeler

  • Bal
  • Su
  • Cilt temizleyicisi

Yağ bezelerini geçirmek için yapılacaklar

1

1 çorba kaşığı saf balı avucunuzun içine bol miktarda koyun. Balı koymadan önce elinizi iyice yıkayın ve yumuşak havlu ile kurulayın. Ayrıca balın saçlarınıza bulaşmaması için saçlarınızı iyice kapatın ve bir bez veya şal ile örtün.

2

Yağ bezelerinin bulunduğu yere balı eşit bir şekilde yaydırın. Daha sonra dairesel hareketler yapacak şekilde parmaklarınızın ucu ile balı yedirerek masaj yapın.

3

15 dakika sonra saf balı yüzünüzden uzaklaştırın.

4

15 dakika geçtikten sonra uygulanan bölgeyi ılık su ile yıkayın. Daha sonra yumuşak havlu ile kurulayın. Bu işlemi 3 günde 1 kez 2- 4 hafta uygulayın.

İpucu

  • Saf bal uygularken burun ve gözlerinize dikkat edin.
  • Saf balın saçlarınıza bulaşmaması için saçlarınızı toplayın ve kapatın. Cildinizde olası kızarıklık ve tahrişlerde hemen bir doktora başvurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.