Yağ bezesi nasıl geçer? Evde neler yapabilirsiniz?

0
Yağ bezesi
Yağ bezesi nasıl geçer

Yağ bezesi keratin ile dolu küçük beyaz şişlikler halindedir ve genellikle göz çevresi ve yanaklarda görülür. Yağ bezesi deri hücrelerinin yetersizce dökülmesi sonucu oluşur. Cilt hücreleri düzgün bir şekilde döküldüğünde, küçük bir yumru oluşturarak birbirleri içinde kalmaya ve yıkılmaya başlarlar. Yağ bezesi bir sağlık sorunu teşkil etmez ancak insanlar estetik ile bu sorunu kaldırmak isterler.Yüzdeki yağ bezesine genetik faktörler, fazla makyaj, yağlı cilt bakım ürünleri ya da güneş ışınlarının zararları neden olabilir.

Yağ bezesini çıkarmak için malzemeler

  • Yüz fırçaları
  • Salisilik asit
  • Jel
  • Yağsız cilt nemlendirici
  • Ev mikrodermabrazyon kiti

Yağ bezelerini geçirmek için adımlar

1

Günlük olarak pul pul dökülen yerleri yumuşak yüz fırçası ile ovalayın. Ufak pul pul dökülen boncukları ovalamanız kapanmış deri hücrelerini açacak ve parlatacaktır. Islak cilde, dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüzü ovalayın. Soğuk su ile durulayın.

2

Her gece vücudunuzdaki sorun olan yerlere salisilik asidi ince bir tabaka olarak uygulayın. Salisilik asit birbirlerine yapışmış cilt hücrelerinin bağlarını parçalayan kimyasal bir peelingtir.

3

Yaklaşık haftada bir kez bir ev mikrodermabrazyon kiti kullanmayı deneyin. Spa salonu veya dermatolog ofisinde yapılan mikrodermabrazyonun daha hafif bir versiyonu vardır. Temelde kimyasal peeling cildin ilk katmanını içerir.

4

Aşırı kurumadan cildinizi korumak için yağsız, hafif nemlendirici kullanın. Ağır cilt bakım ürünleri cildinizdeki yağlanmayı arttırabilir. Bu yüzden seçtiğiniz nemlendiricinin yağsız olduğundan emin olun.

5

Son olarak bir profesyonel estetisyenden yağ bezeleri ile ilgili bilgi almayı deneyin.

İpuçları ve uyarılar

Yüzünüzdeki yağ bezeleri ile oynamayın ve kabuğunu kaldırmayın. Yüzünüzde kalıcı bir yaranın oluşmasına neden olabilir. Cildiniz kızarmaya, tahriş olmaya ya da dökülmeye başladığında ovmayı ve salisilik asit kullanımını durdurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.