Yağlı cilt için cilt bakımı ve güzellik sırları

0
Yağlı cilt
Yağlı cilt için cilt bakımı

Yağlı ciltlerin cilt bakımı zordur. Aslında yağlı cilt sahibi olmak fırsatlar sunarken, bakım zorluğu ve sıklığı aşısından dezavantaj oluştururlar. Yağlı cildi sıkı bir şekilde izlemek ve bakımını yapmak şarttır. Bu bakımlar aksatıldığında siyah noktalar ve sivilceler hızla gelişebilir.

1

Yağlı cildinizi iyice temizleyin. Bu temizleyici benzoil peroksit veya salisilik asit içerebilir. Bu kimyasal malzemeler yağlı ciltteki yağ tabakalarını kıracaktır. Bazı kadınlar ciltlerini sık sık temizlemenin ciltteki yağı azaltacağına inanırlar. Her şey gibi aşırı cilt temizliği de yarardan çok zarar verecektir. Bu yüzden her gün 2-3 defa cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır.

2

Peeling yapın ve cildinizin yenilenmesini destekleyin.

3

Nemlendirme işlemi yağlı ciltlerde özel öneme sahiptir. Yağlı olan ve temizliğin hemen akabinde gerekli nemi kaybeden ciltlerde sorunlar daha da derinleşebilir. Antioksidan içeren, güneş koruma faktörlü bir nemlendirici kullanın. Nemlendiriciyi her sabah kullanmayı ihmal etmeyin. Yağlı ciltler için kullanılan ürünler, cildinizi kurutmaya meyillidir. Yağlı ciltler için uygun olan bir nemlendirici sayesinde cildinizin nemini kaybetmemesini sağlarsınız.

4

Retinol içeren bir cilt bakımı ürünü kullanın ve gece yatarken uygulayın. Böylece ince çizgilerin oluşmasını önleyebilir, var olanları azaltabilirsiniz.

5

Gece kremi kullanın ve bu krem mutlaka C vitamini içermeli. Böylece cildinizdeki renk dengesizliğini önler ve cildinizin doğal bir parlaklık kazanmasını sağlarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.