Yağlı ciltler için bitkisel tonik tarifleri

0

yağlı ciltYağlı ciltlerde gözenekler aşırı yağ salgılamasından ötürü diğer cilt tiplerine göre daha geniştir ayrıca ciltteki yağ yüzünden yapılan makyaj kalıcı olmayacaktır.Yeterli temizlenmemesi halinde sıklıkla akne oluşumunu görülür.Bu nedenle yağlı bir cilde sahipseniz uygun bir bakım kürü uygulamanız dinç ve sağlıklı bir görünüm için zorunludur.

Yağlı ciltlerin yağ fazlalığını azaltmak , nem dengesini sürdürebilmek için sürekli bakım gerekecektir.Cildinizi sık kullanacağınız kozmetiklerle yormamak için doğal toniklerle bakım yapabilirsiniz.

7 yemek kaşığı maden suyu,1 yemek kaşığı elma sirkesini bir kabın içinde karıştırdıktan sonra bir sprey yardımı ile pamuğa sıkılarak önceden ılık su ile temizlenmiş cilde uygulanır.Bu toniği gece yatmadan önce uygulamanız uyku sırasında salgılanan yağ seviyesini düşürmenizi sağlar.

2 su bardağı arıtılmış saf su , 1/2 su bardağı taze sıkılmış elma suyu karıştırıldıktan sonra ağzı kapalı bir şişede muhafaza edilir.Her akşam yatmadan önce pamukla cilde uygulamanız geniş olan gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olur.

1 tane limon suyu ve 1 kahve fincanı votkayı karıştırdıktan sonra tonik sprey aparatlı bir şişeye alınır. Her gece ve sabah bir pamuğa sıkılarak cilt temizlenir. Bu tonik cilt parlamalarınızı azaltacaktır.

1 kutu gülsuyunun içine 6 damla çay ağacı yağı eklenerek karıştırılır. Elde edilen karışım ile cilt göz çevresi hariç her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde silinir.Bu tonikle cildinizin yağlanma nedeniyle kaybolan nem dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Seçtiğiniz tonikleri düzenli kullanmanız yağlı cildinizi denetim altında tutup , akne oluşumlarınızı azaltacak , siyah noktalarınızın düzenli bakım sayesinde giderilmesine yardımcı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.