Yağlı ciltler için çilekli yüz maskesi

| 2012/10/06 | 0 Comments

 

çilekli bitkisel bakım

çilekli yüz maskesi

 

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve pahalı cilt bakım ürünleri için bir alternatif arıyorsanız, evde kendi çilek yüz maskenizi yapabilirsiniz. Çilekli yüz maskesi sadece güzel kokmakla kalmaz aynı zamanda, doğal ve etkili bir cilt bakımı yapmanızı sağlar. Eğer kendinizi şımartmak istiyorsanız yağlı ciltler için maske yapımı aşamalarını aşağıda veriyoruz.

Yağlı ciltler için çilekli yüz maskesi malzemeleri

  • 9 büyük olgun çilek
  • 1 yk. zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 limon

Yağlı ciltler için çilekli yüz maskesi yapılışı

1

Çilekleri küçük bir kase içinde pürüzsüz olana kadar iyice ezin. Çilek sivilce oluşumu engeller ve yağ azaltıcı etkisi vardır. Çilek ayrıca gözaltındaki şişlik ve halkaları da azaltmaya yardımcı olur.

2

Çileğin üzerine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağı cildi nemlendirir ve temizler. Cildinizi temiz, esnek ve parlak bırakır.

3

Malzemelerin üzerine 2 yemek kaşığı bal koyun. Bal cildi gençleştirir ve bakterileri yok eder.

4

Karışımın içine biraz limon sıkın ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Limon doğal bir sıkılaştırıcıdır. Ciltteki  fazla yağı ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır. Ekleyeceğiniz limon miktarı cilt tipine bağlıdır. Cildinizde kuruluk varsa, sadece 8 ila 10 damla ekleyin. Cildinizin yağlı olma eğilimi varsa, 1 yemek kaşığı kadar ekleyebilirsiniz.

Yağlı ciltler için çilekli yüz maskesini haftada bir uygulayabilirsiniz. Böylece cildinizdeki yağ oranı dengelenecektir.

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.