Yağlı ciltler için havuçlu yüz maskesi

0

 

havuçlu bitkisel bakım
havuçlu yüz maskesi

 

Bazı yağlı ciltler için yüz maskesi tarifleri o kadar fazla malzeme içeriyor ki bulması da hazırlaması da zaman alıyor. Yağlı ciltler için havuçlu yüz maskesi içindeki malzemeler çok kolay bulunur nitelikte. Dolayısı ile maskeyi düzensiz yapmanız için tüm sebepler ortadan kalkıyor. Evde bulunan havuç ve balla 10 dakika içinde maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için havuçlu yüz maskesi malzemeleri

2 büyük havuç
1 yemek kaşığı doğal bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 taze limon
Maden suyu

Yağlı ciltler için havuçlu yüz maskesi yapılışı

1

Havuçları haşlayın ve yumuşayıncaya kadar bekleyin. Havuçları kremsi bir hal alana kadar ezin. Havuç dış etkilere karşı cildi korumaya yardımcı olur ve sağlıklı bir cilt için hücrelerin yenilenmesini sağlar.

2

Havuçlarla 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Bal cildi dezenfekte eder.

3

Havuçlu ballı karışımın üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağı cildinizin yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda cildi besler ve temizler.

4

Yağlı ciltler için havuçlu yüz maskesi karışımının içine taze birkaç damla limon suyu sıkın. Limon doğal bir sıkılaştırıcıdır. Cildiniz kurumaya eğilimliyse 8 10 damla, yağlıysa bir yemek kaşığı koyun.

5

Yüz maskesine bir krem kıvamına vermek için yeterli maden suyu ile karıştırın. Eğer limon suyunu fazla koyduysanız maden suyunu daha az koymanız gerekir. Azar azar ekleyerek kıvamı tutturabilirsiniz.

6

Nazikçe, ılık su ile yüz ve boyun yıkayın ve kurulayın. Yüzünüze maskeyi uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile maskeyi temizleyin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.