Yağlı ciltler için maske

| 2012/10/07 | 0 Comments
Yağlı ciltler bitkisel bakım

Yağlı ciltler için maske

 

Yağlı ciltler çoğu zaman sorun oluştururlar. Cildin yağlanması sivilce ve sivilce izlerini de beraberinde getirir. Yağlı ciltler özel bir bakım gerektirir. Pahalı cilt bakım ürünleri genellikle deri içindeki yağı azaltmak için kullanılır. Ancak, bir ev yapımı çamur maskesi dahil, yağlı ciltler için kendi çözümünüzü üretmek mümkündür.

Yağlı ciltler için maske malzemeleri

  • Bal
  • Yumurta
  • Limon
  • Kireç suyu

Yağlı ciltler için maske tarifi

1

Kireç suyunu bulmanız zor olabilir. Bu nedenle evde kireç suyu yapımı hakkında bir tarifle başlayalım. Kireç suyu aynı zamanda reçel tariflerinde de yer alır. Peki kireç suyu nasıl yapılır? Eğer kireç suyunu bol kullanacaksanız 1gk kadar kireç kaymağı kullanabilirsiniz. Bunun dışında göz kararı kireç kaymağı kullanma imkanınız da var. Genişçe bir tencereye kireç kaymağının üzerine su dökün ve kireç kaymağını güzelce ezin. Ardından biraz bekleyin. Kireçler dibe çökecektir. Suyu döküp üstüne su ekleyin. Bu işlemi birkaç kez yapın. En sonunda kireci süzüp suyunu kullanabilirsiniz.

2

Gelelim tarifimize; limon suyu, yumurta ve balı karıştırın. Eğer limon veya bal yoksa, yoğurt, salatalık, esmer şeker veya çilek kullanabilirsiniz. Kullandığınız malzeme ne olursa olsun parça parça olmamasına tam bir püre kıvamında olmasına dikkat edin.

3

Karışıma biraz da kireç suyu ekleyin. Kireç suyu yağlı cilde çok iyi gelir.

4

Elde ettiğimiz yağlı ciltler için maskemizi göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin. Bu süre cildin tüm bu bileşenleri emmesi için yeterli olacaktır.

5

15 dakikanın sonunda yüzünüzü iyice durulayın. Cildinizin yağlanmasını önlemek için birkaç günde bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Cilt maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.