Yağlı saç maskesi tarifi

0
yağlı saçlar için maske
Yağlı saç maskesi

Bazen saçlarımız ne kadar bakımlı olursa olsun yağlanma sorunundan kurtulamayız. En havalı anlarımızda yağlı saçlar canımızı sıkabilir. Peki nasıl yağlı saçlardan kurtulabiliriz?
Bu makalemizde saçlarımızı yağlarından arındırabileceğimiz tonik tavsiyelerine yer verdik.

Yağlı saç maskesi malzemeleri

Bir bardak tuz ( tercihen eritilmiş deniz tuzu)
Bir bardak hamamelis oyu yağı
2 yemek kaşığı limon suyu

Yağlı saç maskesi yapılışı

Küçük bir kasede tüm malzemeler karıştırılır. Saçlarınızı herzamanki gibi şampuanlayın ve durulayın. Karışımı nemli salarınıza ( özellikle diplerine ) masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık bir saat bekletin ve şampuanlamadan ılık su ile durulayın.

Bu karışımı haftada bir kez saçlarınıza uygulayın.

Saçlarınızın yağlanmaması için saçlarınıza sıcak su uygulamayın. Çünkü sıcak su saç derisindeki yağ bezelerini aktif hale getiri ve saç derisi sürekli yağ üretir. Buda yağlı saç görünümüne neden olur.
Saçlarınızın temizliği için kullandığınız şampuanların kalitesine ve içeriğine herzaman dikkat edin. Saçlarınıza her zaman şampuanı az miktarda kullanın.

Ayrıca saçlarınızın yağlanmasını önlemek için uzun süreli olarak şapka,bandana gibi saç derisini havasız bırakacak aksesuarlardan uzak durmalısınız.

Herkes tarafından yapılan yanlış bir uygulama da her duş sırasında saçların köpüklenmesidir. Saçlarınızı haftada bir kez köpükleyiniz. Sürekli şampuan kullanmak saç derisinde dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı savunmayı aktif edecektir ve cilt kendiliğinden doğal olarak yağ üretimine başlayacaktır. Şamuanlama sırasında saç diplerinize değil, saçlarınızın dipten yaklaşık 2-3 santim alt kısımlarına uygulamaya yapmaya özen gösteriniz.

Tüm bu uygulama önerilerilerini dikkate aldınız ve tonik uygulamalarıda yaptınız fakat hala yağlanma sorunu yaşıyorsanız, vakit kaybetmeden bir cilt uzmanına görünmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.