Yağlı saç nasıl anlaşılır?

0
Sağlıklı saçlar
Yağlı saç nasıl anlaşılır

Yağlı saçlara sahip olmak hiç istenmeyen bir sorundur.  Saç yağlanması aslında genetik bir problemdir. Yağ bezlerinde üretilen yağ miktarı aşırı salgılandığında saçlarda yağlanma oluşmaktadır. Bu da aslında hiç kimsenin istemediği bir sorundur. Çünkü bakımı en zor olan ve en çok özen isteyen saç tipi yağlı saçlardır. Peki yağlı saç nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki yağlanma saçtan saça değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde saç yağlanması sadece köklerde olurken, bazı kişilerde ise saç kökleri de saç uçları da yağlanmaktadır.

Yağlı saçları anlamak aslında pek de zor değildir. Yapış yapış ve kirli görünümü ile ıslak gibi duran saçlar yağlı saç tipinin en belirgin özellikleridir. Ayrıca ne kadar ince telli saçlara sahipseniz saçlarınız da o kadar yağlanacaktır. Kısa, düz ve ince telli saçlara sahipseniz saçlarınızda yağlanma daha çok görülecektir. Bunun tam tersine uzun ve kıvırcık saçlarda yağlanma pek görülmez.  Yağlı saç nasıl anlaşılır diyorsanız ilk yapmanız gereken şey saçınızı yıkadıktan 1 gün sonra saç derinize dokunun. Eğer elinize yapışkan bir etki kalırsa bu demektir ki yağlı saç tipine sahipsiniz.

Yağlı saç hiç istenmeyen ve her gün yıkanmayı gerektiren saç tipidir. Yağlı saç tipine sahip olmak oldukça yorucu ve uğraştırıcıdır. Her gün yıkanmalı ve her gün bakım yapılmalıdır. Yağlı saç nasıl anlaşılır sorusunun bir diğer yanıtı ise kokusudur. Yağlı saç kokusu ile kolay bir şekilde anlaşılabilir. Yıkadıktan bir gün sonra kokusu ile kendi eden bir saç tipidir. Yapmanız gereken ise saçlarınızı ılık su ve yağlı saç tipleri için özel olarak hazırlanmış şampuanlar ile yıkamaktır. Unutmayın ki yağlı saçlar oldukça fazla özen istemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.