Yağlı saçlar için basit öneriler

0
Yağlı saçlar
Yağlı saçlar

Yağlı saçlar hem kızların hem de erkeklerin en büyük problemleriden biri olduğu için en çok sorulardan biri de yağlı saç problemi nasıl çözülürdür.Bu problem bazen genetik, bazen stresten, bazen de çok fazla yıkamak gibi nedenleri olabilir. Saç yağlanması problemi bazen insanın dışarı çıkmasına bile engel olmaktadır. Hatta bazı takıntılı insanalrda sanki herkes ona bakıyormuş, onun hakkında farklı düşüncelere kapılıyormuş gibi hissetmektedirler. Bu tarz insanlar , kısaca böyle problemler yüzünden kendilerini toplumdan soyutlayabilirler. Uygulamanız gereken doğal yöntemler sayesinde artık bu problemden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

1

Eğer saçlarınızı çok fazla yıkıyorsanız bu da yağlanmaların en büyük nedenlerinden biridir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutmak zorunda kalıyorsunuz . Çok fazla kuruttuğunuz zamanlar saç dipleriniz de çok fazla kurur ve deriye yağa ihtiyacı olduğu mesajını verir. Bu nedenle yıkandıktan sonra iki gün geçmesine bekleyin ve daha erken yıkanmayın. Ayrıca saçlarınızı yıkarken soğuk su kullanmayı deneyebilirisiniz. Çünkü sıcak su daha çok yağlandırır. Soğuk suyla yıkayamam diyorsanız ılık suyla yıkanız bile sıcak sudan daha iyi gelecektir.

2

Kullandığımız jeller ve saç spreyleri saç diplerimize oldukça yakın olmaktadır. Bu ürünler de saçlarınızın yağlı görünüyor olmasına neden olabilir. Eğer bunları kullanmak zorunda olduğunuz durumlarla karşılaşıyorsanız kullanımı minumum düzeye indirebilirisniz.

3

Saç taraklarının ve fırçaların da saçlarınızı yağlandırdığınızı biliyor muydunuz ? Saçlarınızı ne kadar tararsanız o kadar çok yağlanmaya neden olacaktır. Bu nedenle saç taramalarını en aza indirmeniz gerekmektedir.

4

Kullandığınız saç kremlerini azaltın . Bazı saç kremleri saçlarınıza çok iyi geliyor ve besliyor olabilir. Aynı zamanda yağlandırıyor da olabilir. Bu problemle bir daha karşılaşmamak için krem kullanımını da en aza indirmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.