Yağlı saçlar için kesin çözüm getiren maske

0
Uzun saçlar
Yağlı saçlara kesin çözüm

Yağlı saçlar birçoğumuz için can sıkıcı bir problem. Bu nedenle çoğu kişi yağlı saçlar için kesin çözüm arayışında. Evde yapacağınız saç maskeleri ile yağlı saç problemini geride bırakabilirsiniz.

Birinci adım: Maydonoz maskesi ile saç derinizi hazırlayın

Maydanoz yemeklerimizin lezzetli bir parçası olmasının yanında, saçlar için de besleyicidir. Aşağıda tarifi verilen saç maskesi ile hem saçlardaki yağlanmayı azaltabilir hem de saç büyümesini hızlandırabilirsiniz. Yani bir taşla iki kuş!

Malzemeler

  • 100 gram maydonoz (ince bir şekilde kıyılmış)
  • 1 çay kaşığı vodka
  • 2 yemek kaşığı hint yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve saçlarınızın köklerine mümkün olduğunca yakın bir şekilde uygulamaya çalışın. 30 dakika saçınızda kaldıktan sonra sirke ile durulayın. Bundan sonra saçlarınızı yıkayacağınız için kötü koku konusunda endişelenmenize gerek yok. Yumuşak bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Hazırlık aşamasını geçtikten sonra aşağıdaki maskelerden birini seçip uygulayabilirsiniz.

Yağlı saçlar için kesin çözüm: Saç maskeleri

Yoğurt ve yumurta saç maskesi

Malzemeler

  • 1 yumurta
  • 50 gram yoğurt

Biraz önce yıkamış olduğunuz saçlarınıza bu karışımı uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Aldığınız sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Bal ve yumurta sarısı saç maskesi

Tüm avrupada uzun yıllardır uygulanan, yaygın kullanılan bir maskedir. Yağlı saçların yanı sıra saç dökülmesine de faydalıdır.

Malzemeler

  • 1-2 yumurta sarısı (saçlarınızın uzunluğuna göre)
  • 2 çay kaşığı bal

Malzemeleri karıştırın ve saç derisine uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra durulayın. Yumuşak bir şampuanla saçınızı yıkayın. Son olarak limon suyu ile saçlarınızı durulayın. 1-2 limonun suyunu 3-4 litre suya karıştırarak kullanabilirsiniz.

Haftada birkaç kere tekrarlandığında daha iyi sonuç veren bir maskedir. Hızlı bir şekilde sonuçları göremezseniz umutsuzluğa kapılmayın ve biraz sabredin, faydasını göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.