Yağlı saçlar için şampuan seçimi

0
Yağlı saçlar için
Yağlı saçlar için

Kamusal alanlara çıkmak genellikle yağlı saçlara sahip kişiler için utanç verici olabilir. Sadece birkaç saat önce yıkanmış olsa bile bazı bireyler yağlı saçlara sahip olacaktır. Neyse ki, piyasada bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek şampuanlar vardır. Yağlı saçlar için iyi gelen şampuan yağın nedenlerini anlamakta ve tedavisinde yardımcı olacaktır.

Yanılgılar

Yağlı saçlara sahip insanlar genellikle yağ üretenin saçın kendisi olduğunu düşünüyor. Ancak, bu varsayım yanlıştır. Saç yağı üretmez, derisinden kaynaklanır. Yani yağlı saçlar için üretilmiş bir şampuan almak yerine, saç derisi ile ilgili tedavide kullanılmak üzere bir seçim yapılmalıdır.

Fonksiyon

Yağlı saçlar için yapılan şampuanların ana işlevi saç derisini tedavi etmektir. Şampuan saç derisini temizlemek ve yüzey yağları temizlemenin yanı sıra bundan sonra temiz saç çıkartacaktır. Kafa derisi yağ üretmeye devam edecektir, ancak burada da imdadımıza yağlı saçlar için üretilmiş bir şampuan kullanılan bir şampuan yetişecektir ve bu şampuan yağ üretimini kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.

Etiket

Piyasada yağlı saç tedavi edilmesi için uygun olan pek çok farklı şampuan vardır. Eğer bu probleminiz için şampuan arıyorsanız üzerindeki etiketlerde “doğrudan yağlı saçlar için, berraklaştırır veya derin temizlik” benzeri yazılar bulunur.

Önleme / Çözüm

Saçları yağlı insanlara saçları her gün yıkamak tavsiye edilir. Saçları yıkamadan önce kafa derisine şampuanla hafif hafif masaj yapılır ardında saçın kalan bölümü yıkanır. Saçları durulamadan önce şampuanı 5 dakika kadar saç derisi üzerinde bekletirseniz saç deriniz yağlardan arınacaktır. Aşırı yağlı saçlara sahip olan kişiler saç ve kafa derisinin tamamen yağlardan arınmış olduğundan emin olmak için iki kez şampuan kullanması gerekebilir. Eğer aşırı yağlı saçlara sahipseniz ek olarak kullanacağınız kreme dikkat etmeli ve düzgün bir krem kullanmalısınız aksi takdirde saçlarınız daha kötü olabilir. Son olarak uygun bir diyet ve egzersiz de yağlı saç ve derisi için size yardımcı olabilir.

Uyarı

Yağlı saçlar için üretilmiş şampuan, aşırı kurutmaya neden olacağından dolayı, yağdan arındığınızı hissettiğinizden sonra daha fazla kullanılmamalıdır. Yani saçlarınız yağlardan arındığında ve kuru saçlara sahip olduğunuzda kullanım sıklığınızı azaltın. Yağlı saçlar için yapılan şampuanlardan bazıları saç diplerinizdeki yağı azaltmanın yanında saçlarınızı sertleştirebilir. Kullandığınız ürünün zararı olmadığından emin olmak için bildiğini ürünleri tercih edin ve kullanırken her zaman dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.