Yağlı Saçlar İçin Şampuan Ürünleri

0

Yağlı saçYirmi dört saatten az, en son şampuanlama işleminizden sonra bile yağlı ve kaygan saç görünümünüz var ise bu muhtemelen yağlı saçlara sahipsiniz anlamına gelmektedir. Bu yağlı saça bazen kepekli ve kaşıntılı saç derisi eşlik etmektedir. Yağlar saçın mat, cansız ve ağırlaşmış bir görünüme sahip olmasına yol açmaktadır. Yağlı saçlarınızla saç tipiniz için üretilmiş şampuanlar ile mücadele edin.

Şampuanlama

Yağlı saçlar işin dizayn edilmiş ürünlerin bulunduğu şampuan reyonları dikkatle inceleyin. Derinlemesine temizleme, hacim kazandırıcı, arındırıcı özelliği olan temizleyici şampuanları bulmaya çalışın. Yağlı saçlar için dizayn edilmiş şampuan örneklerinden vermek gerekirse: “Paul Mitchell Şampuan, Joe Grooming Günlük Şampuan, Matrix Biolage Normalleştirici Şampuan, Suave Naturals Günlük Arındırıcı Şampuan, Herbal Essences Temizlik Şampuanı”  gibi ürünler piyasadan temin edilebilir. En iyi sonuç için sırasıyla; büyük miktarda şampuan topağını saçınızda ovalayın, şampuanın emilmesi için birkaç dakikalığına bekletin son olarak saçınızı yıkayın. Saç kremini uçlarına sürün. Saçınızın tepesine sürülmüş saç kremi sadece saçınızın yağlılık kazandıracaktır.

Kuru Şampuan

Yağlı saçlarla mücadele etmek için dizayn edilmiş şampuanları kullanıyor olsanız bile, saçınızı şekillendirdikten sonra saç telleriniz yağlı görünebilir. Saçı fönleme, kıvırma ve düzleştirme yağlı saçların oluşumuna neden olur. Bu hasarları, şipşak telafi etmek için, saçınıza yağları emmesi için şekil verdikten sonra kuru şampuanı sürün. Bazı kuru şampuanlar sprey formunda olur iken bazıları toz formunda olur. Bu yüzden kullanmadan evvel talimatları okuyun. Kuru şampuan ürünlerini vermek gerekirse, bunlar “Blow Faux Kuru Şampuan,Oscar Blandi Pronto  Kuru Şampuan ve Tigi Rochaholic Dirty Secret Kuru Şampuan” dır.

Kepek Şampuanı

Yağlı ve kepekli saçlara sahip olmak anormal bir şey değildir. Kepek şampuanı kullanılarak pul pul ayrılarak soyulur. İçeriğinde yaygın bileşenler bulunan bu şampuanlar selenyüm sülfit, çino pritiyon, sülfür, salisilik asit, çay çiçeği yağı içerir. Selsun Blue, Head and Shoulders, Neutrpgena T-Gel,Nizoral Anti-Kepek Şampuanı, Ion  2’si 1 arada Anti  + Şaç Kremi gibi ürünler kepek şampuanı kapsamındadırlar. En iyi sonuç için, kepek şampuanlarını saç köklerinin ve saç derisinin içerisine ovalayın. Son olarak en az beş dakika saçınızda bekletin sonra da saçınızı durulayın. Kepek şampuanları sert-acı olabilir o yüzden bu ürünleri iki günde bir kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.