Yağlı saçlar nasıl yumuşatılır?

0
Yağlı saçlar
Yağlı saçlar

Artık yumuşak ve ipeksi saçları canlı tutmak çok önemli ve yumuşak saçlara kavuşmak sadece sıradan bakımlar değil, özel tedavileri de gerektirir. Bu safhada hangi ürünleri kullanacağınız veya hangilerinden uzak kalacağınız çok önemlidir. Eğer saçınızda bir yenilik ve canlılık istiyorsanız bu tedaviyi uygulamanız sizin için iyi olacaktır. Bu tedavilerden iyi sonuç almak isteyenler en az bir hafta boyunca uygulamalıdırlar.

Yağlı saçları yumuşatmak için malzemeler

  • Düzeltici
  • Domuz kıllı saç fırçası
  • Zeytinyağı
  • Havlu
  • Şampuan
  • E vitamini

Yağlı saçları yumuşatmak için adımlar

1

Bu işlemden önce saçlarınızı yıkamanız şart. Bu şampuan sadece kir kaldırmak için değil aynı zamanda saç diplerinizi temizlemek için tasarlanmıştır. Kullandığınız şampuan saç diplerindeki istenmeyen yağlara son verirken doğal ve besleyici yağları tutar.

2

Domuz kıllı tarağı saçınıza kullanın. Bu tarak diğer tarakların aksine saçınıza doğallık katar ve doğal yağlar taşır. Saçlarınızda ki hasarı önlemek ve yumuşak tutmak için fırçalamayı belirli seviyede tutun.

3

Haftada bir kez bu derin kremi uygulayın. Bu krem sizin saçlarınıza ipeksi ve yumuşaklık kazandırmaya çalışıyor ancak saçlarınız güçlü diplere sahipse bu uygulamayı iki haftada bir yapmanızda fayda var.

4

Üstünüzü batırmamak için yağı uygularken havlu kullanın. 25 dakika boyunca bekletin ve iyice durulayın.

Püf Noktaları ve Uyarılar

E vitaminini günlük dozda almak sağlıklı saç uzamasında etkili bir yöntemdir. E vitaminini ıspanak, fındık, brokoli, mango, buğday tohumu ve ayçiçeği tohumunda bulabilirsin. Ulusal sağlık enstitüleri 14 yaş üstü kadınlar için e vitaminini 15 miligram önerir.

Tuzlu su, güneş ve saç şekillendirme araçları saçlarınızın kurumasına sebep olabilir. Şekillendirme araçlarını en aza indirin ve özellikle plajlarda bu kremi bir defa kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.