Yağlı saçlardan kurtulma yöntemleri

0

Yağlı saçlardan kurtulmaPostiş gibi ek saçları çözmek için yemeklik yağ kullanımı,bitleri başlıca yağlarla öldürmek ya da sadece saçları birkaç gün yıkamamak yağlı saç ya da yağlı kafa deri oluşumuna yol açar.Fazla yağlanmasadece saçınızın kirli görünmesine yol açmayacak ayrıca saçınızda ağırlık yapacaktır.Saçınızı arındırıcı şampuan ile birden çok kez yıkamanız belki yağı saçınızdan arındırmanız için yeterli olabilir.

Yinede bu sizin saç tipinize ya da saçınızdaki yağ tipini bağlıdır.Saçınızı yıkamak yağları saçınızdan tamamen arındırmıyor ise,bebek pudrası serperek yağların emilmesine yardımcı olun.Kanama durdurucuyu son çare olarak kullanın.Saçınızdan yağı arındırmasına rağmen,ayrıca saçınızı ve kafa derinizi forma sokan yağın da suyla akıp gitmesine neden olur.Yapılan bu işlem geride kuru,kırılgan ve saman vari bir saç bırakır.Bu gibi istenmeyen durumlardan kurtulmanız için aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Ellerinizi Yıkayın

1.Adım

Avuç içinize arındırıcı şampuandan çeyrek ölçekli damla dökün.Bunun için şampuan kapağını kullanabilirsiniz.

2.Adım

Şampuanı kafa derisine sürün. Sonra şampuanı kafa derinizden saç uçlara kadar saçınızda ovalayın.

3.Adım

Kafa derinizden şampuanı arındırmak için akan su altında kafanızı durulayın.Bu işlemi en az iki kez gerçekleştirin.

4.Adım

Saçınızın nemi geri kazandırması için saçınıza ve kafa derisine nemlendirici krem sürün. Kafanızda bir ila üç dakika bekletin.Akan soğuk altında saçınızı durulayın.

Bebek Pudrası Kullanın

5.Adım

Bebek pudrasını cömertçe kafa derisi üzerine ve saçınıza baştan aşağı serpin.

6.Adım

Bebek pudrasının saçınızdaki ve kafa derinizdeki yağı emmesine izin verin.Bebek pudrasını olabildiğince bir gece başınızda bekletin.

7.Adım

Birinci adımda bahsedildiği gibi yıkayın ve kremleyin.

Hamamelis Yağı ve Limon Suyu

8.Adım

Yarım kase hamamelis yağı ya da limon suyunu oda ısısındaki bir bardak suyu karıştırın.Bu kan durdurucunun kafanızdan yağı arındırdığı gibi etki edecektir.

9.Adım

Saçınıza ve kafa derinize az miktarda sıvı kan durdurucuyu dökün.Saçınızda ovalamanız saçın tamamen emmesine yardımcı olur.

10.Adım

Sıvı kan durdurucunun kafa derisinin kurutmasını engel olmak için başınıza şapka gibi bir başlık takın.Sonra kan durdurucuyu saçınızda bir sak bekletin

11.Adım

Son olarak saçınızı birinci adımda bahsedildiği gibi yıkayın ve kremleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.