Yağlı saçlardan kurtulmak için

0
Yağlı saçlar
Yağlı saçlardan kurtulmak

Yağlı saç problemi hemen hemen herkes tarafından yaşandığı için en çok sorulan sorulardan biri yağlı saçlardan doğal yollarla nasıl kurtulunur sorusudur. Kimyasal ürün kullanmak istemeyen herkes sorunlarına çözümleri doğal yollarla aramaktadırlar. Çünkü kimyasal yöntemlerin hepsi işe yaramamaktadır. Saç yağından kurtaran şampuan diye satılan markası tanınmamış çoğu şampuan saçları dökmektedir. Bu nedenle doğal yöntemler kullanmak her zaman daha faydalıdır. Saçları yağlı olan kişiler görüntüsünden çok rahatsız olabilirler. Görüntünün verdiği rahatsızlığın yanında yağlı saçlara şekil vermekte oldukça zordur.

1

Aşırı yağlanmalardan birinin sebebide saçları çok fazla yıkıyor olmanızdır. Bazı şampuanlarda saçlarınızı yağlandırabilir. Bu nedenle diğer şampuanları da deneyip saçlarınıza en iyi gelen şampuanı seçmelisiniz. Her gün yıkıyorsanız da gün atlayarak yıkamalısınız.

2

Saçlarınıza bakım yapmak için sürdüğünüz kremlerin çoğuda saçlarınızı yağlandırmaktadır. Bu nedenle kremleri kullanmayın . Eğer saçlarım krem kullanmadan çok bakımsız görünüyor diyorsanız da krem kullanımını en aza indirmeniz gerekmektedir.Ayrıca markasız kremler kullanmak yerine gidip kaiteli bir krem alıp onu kullanabilirsiniz.

3

Bebek pudrası kullanmak saçlarınıza çok iyi gelecektir. Bebek pudrasını kafanıza dökün ve biraz bekletin . Bebek pudrası kafanızdaki yağı emecektir. Bunu düzenli yapmaya devam etmeniz halinde bu problemden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

4

Saç bakımı için kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı ürünler saçları daha çok yağlandırmaktadır. Saç bakım ürünleri alırken bitkisel olmalarına dikkat ederseniz bu problemlerler bir daha karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

5

Limonun saç yağlanmalarına en iyi çözümlerden biri olduğunu biliyormuydunuz. Limonun asit özelliği yağ problemine en büyük çözümlerden biridir. İki tane limonu suya ekleyerek saçlarınızı onunla yıkarsanız yağlanmayı en aza indirebiliriniz. Bunu haftada iki kez tekrarlamalısınız.

6

Sirke de içindeki asit özelliğinden dolayı yağlanma problemleri için çözüm seçeneklerinden birisidir. Bir su bardağı sirkeyi bir helke suya katınız . Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu su ile durulayınız . Saçlarınızı hem parlayatak hem de yağlardan kurtaracaktır.

7

Son olarak çay da saçlarınıza çok iyi gelecektir. Çayı demleyip ve soğumasını bekleyiniz. Daha sonra masaj yaparak bu çayla saçlarınızı yıkayıp daha sonra durulayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.