Yağlı saçlarınızla baş etmenin 7 basit yolu

0
Yağlı saçlar
Yağlı saçlarınızla baş etmenin 7 yolu

Kendimi bildim bileli yağlı saçlarla baş etmenin yollarını aramak hayatımın önemli bir parçası olmuştur. Siz benim kadar uğraşmayın diye yağlı saçlarla baş etmenin 7 basit yolunu sizler için derledim. Anneme göre doğal bronz bir ciltle kutsanmışım. Ancak bu aynı zamanda günlük olarak yıkamam gereken bir saç tipine sahip olduğum anlamına geliyor. Yağlı saçlarla baş etmek için bazı yollar var, eğer yoğun bir hayatınız varsa bu yöntemler hayat kurtarıcı olabilir.

1- Saç kreminizi saç diplerine sürmekten kaçının

Yağlı saçlarla baş etmenin en basit yollarından biridir. Birkaç yıl önce bir kuaföre gittiğimde buklelerimden biraz yakınmıştım. Kuaförüm bana yıkama sıklığını azaltıp saç kremini yarı yarıya kullanabileceğini söyledi. Haftada bir kez bir saç maskesi veya fas yağı kullandı. Bu yöntem oldukça işe yaradı, ancak hafta sonu geldiğinde bu saç maskesine ihtiyacınız olacak.

2- Talk pudrası stoklayın

Bu size iğrenç gibi gelebilir, talk pudrası kullandığım zamanlarda bazen 2 veya 3 günü saçlarımı şampuanlamadan geçirebiliyorum. Sınavlar yaklaşırken ya da saçlarımı kurutmaya vakit ayıramadığım diğer zamanlarda ise tamamen gerekli oluyor. Bana güvenin, eğer benimki kadar kalın saçlara sahipseniz bu durum saç kurutma makinasının başında saatler harcayabileceğiniz anlamına gelebilir. Saç köklerine bir miktar talk pudrası dökmek ve fırçalamak saçlarınızda kuru şampuanla aynı etkiyi yaratacaktır.

3- Kuru şampuan

Kuru şampuanı her kim keşfettiyse ona sonsuz şükran duyuyorum. Yaz için saçlarımın normalden daha kötü göründüğü zamanlarda kullanılmak üzere çantamda seyahat boy paketler var. Batiste benim favori markam.

4- Ürünlerinizi akıllıca seçin

Saçınızı ağırlaştıracak ve daha yağlı görünmesine neden olacak birçok saç şekillendirme ürünü var. Neyse ki artık saç bakımı pazarında saç tipinize göre seçebileceğiniz çok çeşitli ürünler var. Eminim ki siz de saçlarınıza çok fazla ürün kullanarak aşırı yükleme yapmak istemezsiniz. Bu saçınıza sadece zarar vermez, aynı zamanda saçlarınızın yağlanmasına da neden olur.

5- Biberiye çayı için

Biberiye çayı size pek iştah açıcı gelmemiş olabilir ancak biraz bal ekleyince oldukça güzel oluyor. Biberiye vücudunuzdaki sebum üretimini azaltır. Sebum saçlarınızın yağlanmasına neden olur bu yüzden üretimini azaltmak yağ miktarını azaltmak için iyi bir yöntemdir. Yakın zamanda biberiye ve çay ağacı yağı karışımını içeren şampuan ve saç kremi kullanmayı denedim. Sadece kuzu gibi kokmakla kalmadım, saçlarım da çok fazla kabardı. Yani anlayacağınız biberiyeyi için ama saçlarınızdan uzak tutun.

6- Saçlarınızı sarhoş edin

Doğal olarak saçlarınızı sarhoş etmeniz mümkün değil. Ama siz de ninelerimizin yaptığı gibi saçlarınızı bira ile durulayabilirsiniz. Bira ile durulama yağlardan kurtulmak için bilinen bir yöntem. İtiraf etmeliyim ki bu yöntemi ben de denemedim. Bu yüzden bu işlem sonrasında saçlarınızın nasıl kokacağı konusunda bir fikre sahip değilim.

7- Saçlarınızı toplayın

Eğer yağlı saçlarınızla bir an önce ilgilenmeniz gerekiyorsa ve zamanınız yoksa saçlarınızı toplayın. Saçlarınızı arkadan sıkı bir şekilde bağlayın ve öyle tutun. Anlaşılabilir bir şekilde hepimiz bunu yaparken Kate Moss’un sahip olduğu yeteneğe sahip değiliz. Takma saçlar, dağınık topuzlar ve yan örgülerin hepsi işe yarıyor. Kâküllerinizi yüzünüzden çekmek için toka kullanın ve kimsenin yağlı saçlarınızı görmeyeceğini ümit edin.

Yağlı saçlı bayanlar, her zaman yağlı saçlarımızla baş edemeyebiliriz. Ama denemeye devam etmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.