Yağlı Saçtan Kurtulmanın Yolları Nelerdir

0

Normal saçlarYağlı saçlar çabuk dağılır ve canınızı sıkabilir. Saç derisi, saçın sağlıklı ve güçlü görünümü için gerekli besinleri sağlamak için doğal yağları saç tellerine doğru yayar. Bu işlem saçı iyi bir görünümde tutmak için gereklidir ama bazen bu işlem çok hızlı ya da çok yavaş gerçekleşir.

Saçlar aşırı derecede yağlandığı vakit, saç ağırlaşır ve bazen şekil vermek zorlaşır. Bazen de saçtaki ürün atıklarına çıkmamak üzere tutunur, problemi daha da beter hale getirerek yıkayıp temizlemesini zor hale gelir. Saç bakımındaki sadece birkaç değişiklik bu problemi çözebilir ve tedavi edebilir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

 1. Arındırıcı Şampuan
 2. Saç kremi
 3. Koruyu ısı serumu
 4. Fön makinesi
 5. Kuru şampuan

Açıklamalar

Şampuanlama

 1. Adım

Bol miktardaki arındırıcı şampuanı saç köklerine sürün ve saçlarınıza iyice yedirin. Çoğunlukla saç köklerine yoğunlaşın ve şampuanı köklerden saç uçlarına doğru yavaşça sürün. Başınızda ne kadar sürede kalması gerektiğini hesaplamanıza gerek yoktur sadece bütün alanı, saç köklerini bu işlemden geçirin ve işlem bitince de saçınızı şampuandan su ile arındırın.

 1. Adım

Sadece saç uçlarına saç kremi sürün. Bütün uçlara yedirirken saç köklerine sürmemeye özen gösterin.

 1. Adım

Kremi saçınızda beş ila altı dakika bekletin, sonrada saçınızı durulayın.

 1. Adım

Saçınızı en azından iki günde bir şampuanlayın. Şampuan saçınızdaki doğal yağları devamlı akıp gitmesine neden olmaktadır. Daha az şampuanladığınız vakit saç deriniz yağ ikmaline ayak uydurmasına gerek kalmayacağından saçınız için gerekli doğal yağ üretimini yavaşlatır.

 1. Adım

Silikon bazlı şekillendirici serumu saçınıza herhangi bir şekillendiriciyi sürmeden önce saçınızda uygulayın. Birçok üretici saçınızı ağırlaştırmayan ama yinede saçı yağlı yapan “yumuşatıcılı” versiyonlarından üretir. Saçınızı korumanız çok mühim bir meseledir. Çünkü saçınız kuru olduğu vakit saç deriniz daha fazla doğal yağ üreterek bu kuruluğu telafi edecektir.

 1. Adım

Saçınızı düşük ayarda, başınızdan en az yirmi beş santim yükseklikten fön makinesiyle kurulayın. Sonra da saçınızda normalde yaptığınız gibi şekil verin.

 1. Adım

Saçınız yağlanmaya başlıyor ise kuru şampuanı saç köklerine gün boyunca püskürtün. Bunu saçın bölümlerini kaldırarak yapın. İşlemi gerçekleştirdikten sonra bir dakika bekleyin ve saçınızın bir uçtan bir uca fırçalayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.