Yanık izi bitkisel yolla nasıl geçer?

0
Yanık izi nasıl geçer
Yanık izi nasıl geçer

Yanık izi çoğu kişide rastlanan can sıkıcı bir cilt lekesidir. Profesyonel lazer tedavileri ile yanık izlerinizden kurtulabilirsiniz. Bu biraz daha pahalı bir yöntemdir. Ancak evinizde uygulayacağınız doğal tedavi yöntemleriyle de yanık izlerinizi hafifletebilir, hatta onlardan kurtulabilirsiniz. Aşağıda, evinizde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bazılarını göreceksiniz.

Limon Suyu İle Yanık İzlerinden Kurtulma

Limon suyu, içerisinde bulundurduğu asitlerle cildinizi beyazlatma özelliğine sahiptir. Bu yüzden daha küçük yanık izleri için oldukça mükemmel bir seçenektir. Limon suyu yanık izlerinizi tamamen kaldırmasa da onların renklerini açacak ve çirkin görüntüsünü hafifletecektir. Bir çorba kaşığı limon suyunu pamuk ile yanıklarınıza uygulayınız. Limon suyunun kurumasını bekleyiniz. Limon suyu kuruduktan sonra yanık yerlerinizi ılık su ile durulayınız. Bu işlemi günde iki kez uygulayınız. Limon suyu ile sadece yara izlerinizi kaybolmayacak, cildinizde beyazlayacaktır.

Bal İle Yanık İzlerinden Kurtulma

Bal yüksek nemlendirici özelliğe sahip doğal bir yanık ilacıdır. Bal cilde uygulandığı zaman, cilt üzerinde doğal bir parlaklık oluşturur. Bir kâse balı yanık yerlerinize uygulayınız ve kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayınız. Bu işlemi günde üç kez yaparak yanık izlerinizden kurtulabilirsiniz.

K vitamini Kullanarak Yanık İzlerinden Kurtulma

K vitamini yanık izleri için ideal bir çözümdür. Cildinizde daha fazla yanık izleri olan yerlere daha fazla K vitamini uygulayabilirsiniz. Yanık izleri için en doğal çözüm yöntemi olan K vitamininin yanında, esans yağı ve esans muhtevası içeren kremleri de uygulayabilirsiniz. Yanık bölgeye K vitamini ve kremleri uygularken ellerinizle ovarak yanık yerlerine iyice yediriniz. Bu işlemi 3 günde bir yapınız. Ayrıca eczanelerden K vitamini içeren tabletler veya haplar alıp, düzenli şekilde içerek iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.