Yara izi kalmaması için faydalı bitkiler

0
vücut
Yara izi kalmaması için

Çocuklar başta olmak yaralanmak, herkesin karşılaşması muhtemel bir durumdur. İster mutfakta çalışırken olsun ister dışarıda yürürken herkes her an yaralanabilir. Eğer evinizde doğal bir ilaç kaynağınız varsa bu yaralanmaları dert etmenize gerek yok. Bu doğal ilaçlar ile hem yaraları tedavi edebilir hem de hiç yara izi kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Yara izi kalmaması için kullanabileceğiniz doğal tedavi yöntemlerinin başında kantaron yağı gelir. Kantaron yağı, şimdiye dek keşfedilmiş en etkili hücre yenileyici kürlerin liste başındadır. Adeta bir mucize olan kantaron yağı, yara ve kesi izlerini son derece çabuk ve etkili bir şekilde onarır ve hücreleri yeniler.

Aloe vera bitkisi de yara izi kalmaması ve hasarlı dokunun onarılması için en etkili bitkilerden biridir. Evinize küçük bir saksıda misafir edeceğiniz aloe vera ile hem çok şık bir dekor elde etmiş hem de ihtiyacınız olduğunda dalını kırıp içindeki sıvıyı kullanabildiğiniz bir ilaç elde etmiş olursunuz.

Havuç suyu da cildin kurumasını engelleyen ve sahip olduğu potasyum içeriği ile cildi hem yenileyen bir formüldür. İltihaplanma karşıtı da olan havuç suyu, hem içilerek hem de yaralı bölgeye sürülerek yanıt almak mümkün olabilir.

E vitamini de özellikle güneşe bağlı olarak oluşan yara izleri için birebir çözüm olarak kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.