Yara izi kalmaması için neler yapmalıyız?

0
Yara izi
Yara izi kalmaması için

Yara izleri sizin için utanç verici bir durum olabilir. Onların irili ufaklı görüntüleri aynaya baktığınızda size itici görünebilir. Topikal ilaçlar her zaman kalıcı izleri yok edemez. Ancak, doğal ilaçlar, yaraları iyileştirmek, hafifletmek ve izleri kaldırmak için etkili bir yöntem olabilir.

Yara izi kalmaması için malzemeler

  • Kuşburnu tohumu yağı
  • Zeytinyağı
  • Aloe vera jel
  • Sandal ağacı
  • Gül suyu

Yara izi kalmaması için yapılacaklar

Kuşburnu tohumu yağı

Kuşburnu yağı cildin yenilenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Kuşburnu tohumu yağı ile doku yarasının izlerini azaltabilir ve yok edebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı cilt hastalıklarını tedavi etmek için yüzyıllardan beri doğal tedavi ilacı olarak kullanılmıştır. Deriye, günde iki kez zeytinyağı uygulayarak derilerdeki yara izlerini hafifletebilirsiniz.

Aloe vera jel

Aloe vera jel daha çok yanıklar gibi cilt hastalıkları için sık sık uygulana topikal bir ilaçtır. Aloe vera yara izlerine ve yanıklara uygulandığında kalıcı izlerin hafiflemesini sağlar.

Sandal ağacı ve gül suyu

Sandal ağacı yapraklarını ezip ve gül suyu ile karıştırılarak faydalı bir macun elde edebilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, karışımı gece boyunca uygulayıp ciltte bekletmeli ve ertesi sabah ılık su ile iyice yıkayıp kurulamalıdır. Bu işlem 4 – 6 gün boyunca yapıldığında olumlu sonuçlar alınacaktır.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı deri koşulları için antiseptik iyileştirici bir tedavi edici olarak kullanılır. Yara İzlerine topikal ilaç olarak uygulandığında yaraların daha hızlı kapanmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.