Yara izi nasıl kapatılır?

0
Vücut
Yara izi nasıl kapatılır

Bir kaza sonucu veya bir cerrahi operasyon sonucu oluşmuş görünür bir bölgedeki belirgin bir yara izi size kendinizi garip, rahatsız hissettirebilir ve yara izi nasıl kapatılır öğrenmek isteyebilirsiniz. Yüzünüzdeki, kollarınızdaki veya ellerinizdeki yara izleri insanlar tarafından kolayca fark edilebilir. Hatta bazen insanlar yara izinize baktıklarında bu sizi sinirlendirebilir veya utandırabilir. Yara izinizi kapatmak kendinize güveninizi geri getirebilir veya en azından daha az rahatsız olmanıza yardımcı olur. Burada size yara izinizi nasıl kapatabileceğiniz konusunda bazı ipuçları vereceğiz.

Saç modeli ile yara izi kapatma

Alnınızdaki bir yara izi kolaylıkla fark edilebilir. Harry Potter’ı unutmayın, insanlar yara izini hemen görüyordu. Bu durum için en yaygın çözüm yollarından biri de saç modeliniz üzerinde çalışmak. Kâkülleriniz ile yara izinizi saklayabilirsiniz. Eğer bir sosyal olayın içinde bulunacaksanız bu ideal bir yöntemdir. Kâküllerinizi kontrol edin, kuru ve bir arada kaldıklarından emin olun. İnsanların içine çıkmadan önce kâküllerinizi uygun bir şekilde ayarlayın, aksi takdirde yara iziniz yeniden kolayca fark edilebilir bir duruma gelebilir.

Makyaj ile yara izi kapatma

Makyaj ürünlerine güvenmek en pratik seçeneklerden biridir. Reçetesiz satılan kapatıcıları ve fondötenleri de kullanabilirsiniz. Ten renginizle uygun olan tonu bulun. Amacınız yara izinizin cildinize karışmasına izin vermek. İyi bir kapatıcı ya da fondöten vücudunuzdaki bir kusuru etkili bir biçimde kapatabilir. Tabi ki bu yöntem yara iziniz küçükse ve yara izinizin rengi çevresindeki derinin rengine yakınsa daha iyi sonuçlar verir.

Dövme ile yara izi kapatma

Eğer yara iziniz daha belirginse belki de planlarınızı değiştirmelisiniz. Daha etkili bir yöntem denemeniz gerekebilir. Eğer yara iziniz bacağınızda, kolunuzda veya karnınızdaysa iyi bir dövme yaptırmak en iyi çözümlerden biri olabilir. Dövme uzmanına yara izinizi göstererek yara izinizi nasıl bir dövme yardımı ile kapatabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İnsanlar dövmenize baktıklarında etkilenmeliler, vücut sanatınızı takdir ederek altında bir yara izi olduğunu unutmalılar.

Fiziksel kapatma

Eğer yara iziniz gövdenizdeyse uygun giysiler giyerek onları kapatmak da tavsiye edilebilecek bir yöntemdir. Örneğin problem sırtınızdaysa bir gömlek giyerek onu saklayabilirsiniz. Veya yara iziniz yüzünüzün yan tarafındaysa spor bir güneş gözlüğü ile onu gizleyebilirsiniz. Kalın kenarlı güneş gözlüklerini deneyebilirsiniz. Aynı zamanda bir fular ile boynunuzdaki yarayı kapatmak gibi daha yaratıcı yöntemler de deneyebilirsiniz.

Plastik cerrahi

Evet, tıp bilimi probleminizi tamamen çözebilir. Plastik cerrahi son gelişmelerle çok ilerledi. Doğrudan tıbbi prosedürü öğrenmek için bir plastik cerraha danışmalısınız. Yalnız biraz pahalıya mal olabilir, hazırlıklı olun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.