Yara izlerini kapatmanın yolları

0
Yara izini kapamak
Yara izlerini kapatmanın yolları

Yara izleri özellikle çok belirginlerse çirkin bir görünüme neden olabilir hatta sizi utandırabilirler. Peki bu utandırıcı yara izlerini kapatmanın yolları nelerdir? Yara izlerinizi makyajla kapatarak özgüveninizi artırabilir ve tüm bedeninizi mükemmel gösterebilirsiniz. Eğer onları nasıl kapatacağınızı bilmiyor ve çarelerini arıyorsanız bu öneriler işinize yarayabilir:

Fondöten kullanın

Bazı yara izlerini hemen kapatmak için ihtiyacınız olan şey kapatıcı ya da fondötendir. Yara izlerini saklamanın en güzel yolu onları makyajla gizlemektir. Özellikle küçük çaplı çok göze çarpmayan izleriniz varsa evinizde bulunan herhangi bir kapatıcı ürün ya da fondöten iş görecektir. Yara izinizin bulunduğu bölge temiz ve kuru iken bir miktar kapatıcıyı üzerine sürün. Kapatıcının kurumasını bekleyin ve sonra tüm yüzünüze günlük hayatta kullandığınız gibi fondöten sürün. Fondöten kapatıcıyla karışarak yara izinizden eser bırakmayacak, sizi doğal ve pürüzsüz bir cilde kavuşturacaktır.

Kamuflaj kremi kullanın

Yara izleriniz daha belirginlerse onu basit bir fondötenle gizleyemezsiniz. Bu tür yara izleri için kamuflaj kremler çok daha uygundurlar. DermaColor’un bunlar için çok etkili bir kremi mevcut, ancak onun kadar etkili birçok bakım ürünü ve cilt bakım önerileri de bulunmakta. Birçok ton ve renkte kamuflaj kremler piyasada bulunmaktadır, böylece cilt tonunuza uygun olanını hiç zorluk çekmeden bulabilirsiniz. Yoğun pigmente sahip bu kremlerle izlerinizi tamamen gizleyebilir hatta çok farklı doğum lekelerinizi bile cildinizle aynı tonla kapatabilirsiniz. Krem formunda olduğundan vücudunuzun istediğiniz bölgesine uygulayabilirsiniz. Başka bir faydası ise yara izinizin olduğu bölgeyi gün boyu nemli tutarak iyileşmesini hızlandırır ve size çok daha sağlıklı bir cilt sunarlar. Bu ürünü kullanırken elinize kremden az bir miktar alın ve biraz ısıttıktan sonra yara izinize sürün. Olabildiğince az krem sürmeye çalışın. Kamuflaj kreminizin üzerine mat pudra sürerek gün boyu yara izinizi gizleyebilirsiniz (Aynı zamanda kamuflaj kremleri su geçirmezdir, denizde ya da herhangi bir yerde yara iziniz gözükmeden rahatça yüzebilirsiniz).

Yara izlerinizi kamufle edin

Yara izlerinizi kapatmak (ya da gözükmesini istemediğiniz diğer şeyleri kapatmak) onları görünmez kılmanın en etkili yoludur. Yaraları gizlemenin bir diğer popüler yöntemi ise bunu makyajsız yapmaktır. Alınlarında doğum lekeleri ya da yara izleri olan bayanlar saç stillerindeki birkaç değişiklikle onları gizleyebiliyorlar. Örneğin kalın kesilmiş bir kâkül tüm yaralarınızı gizleyecektir. Aynı zamanda vücudunuzun başka yerlerindeki yaralarınız içinse gözlük ya da şal gibi birçok aksesuar ve giysi bulunmaktadır. Tişörtünüzün altında gizli kaldığı sürece kimse sırtınızdaki yara izlerini öğrenemeyecektir. Yüzünüzün yanındaki yara izleri ise kalın çerçeveli kemik gözlüklerle kolayca gizlenebilecektir. Yaratıcı olun; izlerinizin doğal ve normal gözükmesinin birçok yolu ve yöntemi var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.