Yaşlara göre cilt bakımı

0

120 Yaş Cilt Bakımı

Cilt bakımı 20 yaşından itibaren önem kazanır. Doğum günü partinizde özellikle güzel olmak istersiniz. Cilt problemleri sık sık bu yaşlarda başlar. Birçok genç bayan cilt bakımı için henüz erken olduğunu düşünür.  Oysa cilt her gün havanın tozundan etkilenir, kirlenir. Bu yüzden size tavsiyemiz ne kadar erken cilt bakımına başlarsanız, cildiniz o kadar uzun süre güzelliğini muhafaza eder.

Cilt bakımında temizleme, koruma ve nem yaşlı ciltler için ne derece önemliyse, genç ciltler için de o derece gereklidir. Fondöten nemlendiricinin üzerine sürülmelidir. Cilt bakımı konusunda en önemli olan temizlik cildinin kirliliği ile mücadele eden kadınlara normal sabunlar yeterli olmayacaktır. Yumuşak temizleyici sütlerden, losyonlardan yararlanmak mümkündür. Cilt bakımı için cildin temizliğini muhafaza etmek de önemlidir. Cilt kirliliğini önlemek için papatya suyu ile yapılacak sıcak buhar çok faydalı olacaktır. Yalnız bu buhar banyosu, kılcal damarları olan cilde zararlı olabilir. O yüzden bu tarz cilde sahip olanlara buhar banyosu tavsiye etmiyoruz.

Cilt bakımı kremi için gece ve gündüz sürülecek olan nemlendirici bir krem yeterlidir. Buhar banyosu sıkışmış olan mesamatı açacaktır. Bu şekilde siyah noktaları temizlemek daha kolay olacaktır. Böylece genel olarak cilt bakımınızı yapmış olursunuz.

230 yaş cilt bakımı

Cildin kırışmaya yakınlık zamanı

30 yaşında olan bir kadın güzelliğini korumaya mecburdur. Herşeyden önce cilt bakımının bilincine erişmek gerekir. Yazları hafif nemlendirici malzemeler yeterlidir. Kışın ise cilt bakımı için bol nemlendirme özelliği olan gündüz kremleri gereklidir. 30 yaşında güzelliğini korumak isteyen bir kadın hiçbir zaman cilt bakımı yapmadan sokağa çıkmamalıdır. 30 yaşla birlikte ilk çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Artık cildinizi şiddetli rüzgarlardan ve kuvvetli güneşten korumalısınız. İlk kırışıklar ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için göz çevresinde başlar. Önce bunları önlemek için cilt bakımı yapmakla işe başlamak lazımdır. Gözaltı kremini gündüz ve geceleri sürmeyi ihmal etmeyin. Tesirli bir bakım ayrıca maskelerden de elde edilir. Cilt bakımı için uygulayacağınız maskeler cildin nemini ayarlar.

340 yaş cilt bakımı

Sistemli bir bakım gerekir

Kadınların güzellikleri haklarındaki fikirleri özellikle bu yaşta başlar. Yaşlanmaktan korkarlar. Bu yaş sistemli bir cilt bakımını gerektirir. Öncelikle cildinize en uygununu seçmeye başlamakla işe girişmelisiniz. Cilt genellikle artık elastikiyetini ve nemini kaybetmiştir. Hücrelerin kendini yenilemesi iyice yavaşlamıştır. Günlük cilt bakımında göz altlarına, dekolteye ve göğüslere özellikle önem vermelisiniz. Kremleri sürerken yapacağınız hafif bir masaj kremin cilde daha etkili olmasını sağlayacaktır. Göz çevresine orta parmakla daire şeklinde hareketlerle masaj yapın. Boynunuza kremi aşağıdan yukarıya doğru sürün. Muntazam olarak maske yapın. Ampul tüplerden faydalanın. Ayda bir kez cilt bakımı uzmanına görünmeniz size fayda sağlayabilir.

450 yaş cilt bakımı

Kendinize daha çok zaman ayırmalısınız

Bir yaş dönümüdür. 50 yaşında cilt bakımınız biraz daha fazla zamana ihtiyaç duyar. Makyajınız da artık değişmelidir. Neon renklerden kaçınmayı bilmelisiniz. Saçlarınızın rengi için de aynı şey söz konusudur. Renkleri teninizin rengine göre seçmelisiniz. Sistemli yapılan egzersiz sonucunda vücudunuz inanılmayacak şekilde güzel kalacaktır. Sıcak soğuk duşlar, göğüs masajları kan dolaşımını hareketlendirecektir. Temiz havada yapılan hareketler de dolaşımda büyük fayda sağlar. Sıcak soğuk duşlar aynı zamanda uykusuzluktan şikayetçi olanları da rahatlatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.