Yaz aylarında saç bakımı için 7 farklı ipucu

0

yazın saç bakımıSaç tipiniz nasıl olursa olsun, yaz sıcakları saç diplerine ve görünümüne etki ediyor. Yaz aylarında güneşe çok fazla maruz kalmak saçınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Saçınıza bakmak çok önemlidir ve burada hem düz hem de kıvırcık saç tipleri için birkaç ipucu var.

Düz Saçlar İçin İpuçları

  • Seramik ütü kullanmak

Bu işlem sayesinde saçlarınız çok daha kolay yönetilebilir ve ihtiyacı olan nemi daha sağlıklı bir şekilde alır. Bu işleme başlamadan önce nemlendirici kullanırsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

  • UV spreyler, UV koruyucu kremler, serumlar ve diğer bukle kontrol ürünleri

Bu tip ürünler güneşin zararlı ışınlarından saçınızı korumak için gereklidir ve hasarı en aza indirmede size yardımcı olur. Bu ürünler, Özellikle yaz aylarında saçlarınızı güneş ışığından korumak için yardımcı olur.

  • Daha az katman ile sportif saç şekli

Daha fazla katman ile saçınızı kıvırcık yapma şansı artabilir. Az katman ile bukle endişesi olmadan saç akışını sağlamak daha kolay olabilir.

Kıvırcık Saçlar İçin İpuçları

  • Saçlarınıza doğal nemlendirici ürünler uygulamak

Doğal nemlendirici ürünler kullanmak özellikle saçlarınızın görünümünde mükemmel bir etki bırakır. Bu nemlendirici kremler güneş ışığına rağmen saçlarınızı yumuşak ve nemli tutar.

  • Bukle tipi için en iyi ürünü almak

Eğer kıvırcık saçlarınız için ürün almak istiyorsanız öncelikle ne tür bir ürün alacağınıza karar vermeniz önemelidir. Farklı bukleler farklı ürünleri de beraberinde getirir. Gevşek bukleler için sadece nemlendirici krem gerekebilirken, sıkı bukleler için saç jölesi ve bukle kontrol serumu da gerekebilir.

  • SPF koruması olan bir ürün kullanmak

SPF ürünleri özellikle saçlarınızı zararlı güneş ışınlarından korumak için yapılmıştır. Bu ürünler aynı zamanda deniz suyu ve klor içerir. Bu sayede saç diplerini de besler.

  • Büyük bir mendil veya eşarp kullanın

Eğer su olmadığı zaman şık bir eşarp ya da şal ile saçınızı korumak sizin için iyi olur. Özellikle yaz aylarında bunu yapmak saçlarınız için iyi olur. Bu sayede saçlarınız ister düz ister kıvırcık olsun canlılığını korur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.