Yaz güzelliği – Birkaç soru cevap

0
Yaz güzelliği – Birkaç soru cevap

1Soru: Tatillerde uzaklara gitmeyi hepimiz severiz. Ancak uçakta ve trende kendimizi daha rahat ve sakin hissedebilmemiz için birşeyler önerir misiniz?

Cevap: Önce terletmeyen keten ayakkabılar giyin. Yanınızda içi kolonyalı yada serinletici bir madde bulunan bir küçük sprey taşıyın. Mümkün olduğu kadar az ve hafif makyaj yapın. Bir yüz toniği ile yüzünüzü sık sık silerseniz çok serinleyeceksiniz.

2Soru: Sıcak havalarda çok terliyorum ve utanıyorum. Ne yapabilirim?

Cevap: Koltuk altınızdaki tüyleri sık sık temizlemelisiniz. Deodorant sürüp terlemeden kurumasını bekleyin. Telaşlı hareket etmeyin ve pamuklu koton tarzında sentetik olmayan kumaşlardan bol ve rahat elbiseler giyin.

3Soru: Güneşte kaldığım zaman hemen dudaklarımda uçuk çıkıyor. Dudaklarımı korumak için dudak nemlendiricisi sürüyorum. Bunun dışında ne yapabilirim?

Cevap: Uçuk cilt altında yaşayan bir virüsün arada sırada cilt yüzeyine çıkmasından ileri gelir. Hava koşulları ve güneş de buna sebep olabilmektedir. Bunun için geceleri dudaklarınıza kakao yağı veya besleyici bir krem sürmeye ve güneşe çıkarken herhangi bir nemlendirici veya rujla dudaklarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumaya bırakın.

4Soru: Yakında tatile çıkacağım. Rejimdeyim ve kilo veriyorum. Buna devam etmek istiyorum ama arada sırada akşamları bir kadeh içki de içmek hoşuma gidiyor. Az kalorili bir içecek tavsiye edebilir misiniz?

Cevap: En iyisi çok az miktarda votka ve limon suyunun üstüne bol buzlu su veya soda koymaktır. Mühim olan alkolü az tutmaktır. Unutmayın 1 kadeh likör bile bir anda size 100 kalori kazandırabilir.

5Soru: Son defa güneşlendiğimde omuzlarım çok acımış ve hatta su toplamıştı. Vücudumda geri kalan yerlerde bir sorun yaşamadım. Bunun sebebi ne olabilir?

Cevap: Omuzlar, burun ve bu tip yerlerde deri ile kemik arasında çok az et bulunur. Bu yüzden hassas olurlar. Daha fazla kremlemeniz ve güneşten korunmanız gerekecektir.

6Soru: Ellerim sabunla yıkadıktan sonra veya denizden sonra çok kuru oluyor ve çatlak içinde. Ne yapabilirim?

Cevap: Bazı hassas ciltler fazla sudan etkilenir. Tuzlu veya sabunlu olsun su onları kurutur. Bunun için güneş kreminden ellerinize bol bol sürüp masaj yapın. Sistemli olarak bunu tekrarlamayı alışkanlık haline getirirseniz elleriniz yumuşacık olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.