Yaz için 7 saç bakımı önerisi

0
Yaz mevsiminde saç bakımı
Yazın saç bakımı

Saçınızı yaz boyunca sağlıklı, korumalı ve şık görünümlü tutun. Düz ya da kıvırcık saçlara sahip olsanız da bütün yaz güzel görünebilirsiniz. İşte size hem düz saçlar hem de kıvırcık saçlar için yazlık saç bakımı önerileri:

Düz saçlar için öneriler

1-Seramik bir saç maşası kullanın

Seramik saç maşaları diğer maşalar gibi saçınızda kuruma yapmaz. Seramik maşayla saçınızın nemini koruyabilir ve kolayca şekil verebilirsiniz. Eğer maşayı uygulamadan önce ve sonra nemlendirici kullanırsanız daha da iyi sonuçlar alırsınız.

2-UV korumalı saç ürünleri kullanın

Saçınızın güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı korunduğundan emin olun. UV filtreli saç ürünleri (sprey, krem, serum ve benzeri) kullanarak yazın çok fazla güneş ışığına maruz kalan saçınızın zarar görmesini önleyebilirsiniz. Saçınızı güneşten korumak için özel üretilmiş ürünler yaz boyunca saç sağlığınıza yardımcı olacaktır.

3-Katlı saç kesimlerini tercih etmeyin

Katlı kesimler saçınızın elektriklenme, tarazlanma ve dağılma riskini arttırır. Katlı kesimleri terci etmeyerek daha volümlü, akıcı, düzgün görünümlü saç modelleri deneyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için öneriler

4- Saçınız için doğal nemlendirici ürünler kullanın

Doğal nemlendirici ürünler saçınızı güneş ışığının olumsuz etkilerinden koruyarak iyi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

5-Kıvırcık saç tipinize uygun ürünleri tercih edin

Kıvırcık saçlar için olan ürünleri almadan önce saçınızın hangi tip kıvırcık olduğunu tespit edin. Farklı tipte kıvırcık saçlar farklı ürünlere ihtiyaç duyabilir. Bazı kıvırcık ve dalgalı saç tipleri nemlendirici saç kremiyle gereken bakımı alabilirken daha yoğun kıvırcık saçlar jöle ve seruma ihtiyaç duyabilir.

6-Güneş koruma faktörlü ürünler kullanın

Güneş koruma faktörlü ürünler saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu ürünler saçınızı deniz suyu ve klora karşı da korur.

7-Eşarp kullanın

Yazın plaja gittiğinizde denizde yüzmüyorken ya da güneş ışığına doğrudan maruz kalan bir açık alana gittiğinizde saçınızı zarif bir eşarpla örterek koruyabilirsiniz. Böylece saçınızı şık bir şekilde muhafaza etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.