Yeni boyanan saçları nasıl yıkamalıyız

| 2012/10/02 | 0 Comments
boyanmış saçlar

Yeni boyanan saçlar

Saçlarınızı evde boyuyorsanız boya sonrası saç yıkanması da ayrı bir özen gerektirmektedir. Doğru boyama aynı zamanda doğru saç yıkamasıyla da orantılıdır. Boya sonrası yanlış bir şekilde saçlarınızı yıkadığınızda saç renginizin tonu tam istediğiniz renk olmayabilir veya saçınıza dokunduğunuzda pürüzlü bir yüzey hissedebilirsiniz.

1

Saç boyaması sırasında ve saçlar yıkanırken kesinlikle eldiven kullanmalısınız. Böylece ellerinizdeki lekelenmeleri önleyebilirsiniz.

2

Saçınızı yıkayacağınız su ılık veya soğuk olmalıdır. Soğuk su boyanın akmasını ve solmasını önleyecektir.

3

İlk olarak yüz çevresindeki alanları durulamaya başlayın. Boyun, kulak ve saç çizgisi etrafında boya kalmadığına emin olun. Tüm yerleri durulamak için farklı yönlere doğru başınızı eğin.

4

Cildinizin üzerinde kalan saç boyası izlerini silmek için ıslak bir bez kullanın. Lekeler tamamen yok olana kadar silmeye devam edin. Eğer boya lekeleri kurursa sigara külüyle bu lekeleri silebilirsiniz.

5

Şampuanlamaya geçmeden önce saçınızdaki boyalardan kurtulmalısınız. Yapılan en önemli yanlış boyalı saça şampuan sürmektir. Boyaları duruladıktan sonra saçınızı şampuanlayın. Ardından saç kremi sürerek saçlarınızı tarayın.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Boyama

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.