Yeşil çay ile saç bakımı nasıl yapılır?

0
Yeşil çay
Yeşil çay

Yeşil çayın sağlık yararları da halk arasında çok yaygındır. Bu aynı antioksidanlar da çeşitli şekillerde saç ve saç derisine yararlıdır.

Saç büyümesine yardımcı

Dietinize yeşil çayı eklemek hem saçınız için hem iç sağlıgınız için yararlıdır.Japon Saitama Kanser Araştırma Merkezi ve Seoul Ulusal Tıp Fakültesi yeşil çaydaki antitoksitin saç gelişiminize yararlı olduğunu kanıtlamış ve açıklamışlardır.Saitima öğrencileri teşil çayın tümör ve bununla ilgili olan saç dökülmelerini önlediğini bildirmişlerdir. Seul’de de saç köklerini yeşil çayın molekülü olan EGCG ile tedavi ettiğini bildirmiş.Bu test hemde çayın çok tüketildiği ülkelerde insanların saçlarının daha az döküldüğünü göstermiş.Yeşil çay tenörü yüzde 10 EGCG içermektedir ve gönüllü insanlara bu tedavi uygulandıgında da aynı sonuç alınmıştır.

Yüksek oranda alınan yeşil çay tüketimi sex hormonlarına da zarar verir .

Kepekler ve dökülmeler

Araştırma aynı zamanda yeşil çayın cildi yatıştırıcı ve iltihabı azaltıcı kepek ve sedef gibi kafa derisi hastalıklarına da yardımcı olabileceğini gösteriyor.Banyo dan sonra yeşil çay içeren veya duruculayıcı olarak kullanılan yeşil çay ürünleri kafa derisi hastalıklarını azaltır. Çoğu reklamlarda olan anti kepek şanpuanları yerine yeşil çay alternatif olarak kullanılabilir.Bir yeşil çay aşmpuanı seçerken sodyum lauril sulfat yada parabenler gibi kimyasal malzemeler içermeyen yeşil çay ürünlerini almaya çalışın.

Koruma

Yeşil çay saç bakım ürünlerinde olan pantenol, vitamin C ve E gibi ürünleri de içerir.Vitamin E kuru ve hasar görmüş ürünleri, Vitamin C Uv ışınlarına karşı koruma ve pantenol ise saç dökülmelerine karşı koruma sağlar.Gerçek yeşil çay içeren veya ECGC içerin ürünler almaya dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.