Yeşil çayla buhar banyosu

0
Yeşil çay
Yeşil çay

Kendi spa’nızı evinizin rahatlığında sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız doğal malzemeler sayesinde oldukça uygun fiyatlarla cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Gözeneklerinizi açarak, cildinizi derinlemesine temizleyip; cildinize antioksidan takviyesi yapmak amacıyla yeşil çayı kullanabilirsiniz. Yeşil çay uzakdoğunun geleneksel içeceği olmasının yanında tam anlamıyla bir sağlık deposudur. Yeşil çayla buhar banyosu yaparak cildinizi genç tutmanıza ve serbest radikallerden korumanıza yardımcı olur.

1

Bir kap alın ve içerisine bir miktar su koyarak kaynatın. Suyu kaynattıktan sonra yeşil çay yapraklarını suya atınız. 10 dakika kadar demledikten sonra Yeşil çay yapraklarını suyun içinden alın ve elinizde bulunan yeşil çaya bir mendil batırarak yüzünüze kompres yapmaya başlayın.

2

Daha sonrasında buna ek olarak yeşil çayı tekrar kaynatın. Kabı masanın üzerine koyun ve yüzünüzü yeşil çaya yaklaştırın. Başınızın üzerine bir havlu koyarak buharın cildinize nüfuz etmesini sağlayın. Bu yüzünüzdeki porların açılmasını sağlayacaktır.

3

10 dakika kadar yüzünüze buhar banyosu yaptırdıktan sonra, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve porların kapanmasını sağlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.