Yeşil çaylı güzellik maskesi ile bitkisel bakım

0

 

yeşil çaylı bitkisel bakım
yeşil çaylı güzellik maskesi

 

Yeşil çay binyıllardan beri çinde kullanılıyor. Çinliler sadece çayı içmek için kullanmıyor. Aynı zamanda cilt bakımının da vazgeçilmez bir parçası olan yeşil çayı Çinliler güzellik maskeleri ve cilt bakımı maskelerinin hazırlanışında da kullanıyor. Yağlı ciltler için yüz maskesi arıyorsanız bu tarif tam size göre. Ayrıca yeşil çaylı güzellik maskesini normal ciltler için yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz.

Yeşil çaylı güzellik maskesi malzemeleri

  • Vazelin
  • Zeytinyağı
  • E vitamini kapsülleri
  • Su
  • Şeker
  • Yeşil çay

Yeşil çaylı güzellik maskesi tarifi

1

Bu güzellik maskesi için herhangi bir karışım hazırlamayacağız. İlk olarak vazelini ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Ardından zeytinyağını yine ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Cilt bakımımız için son olarak kapsüllerden çıkardığınız E vitaminini yüzünüze uygulayın.

2

Ardından su kaynayan bir tencereye yeşil çay poşetini yada bir tutam yeşil çayı koyun ve buharın cildinize nüfuz etmesini sağlamak için yüzünüzü buhara tutun. Kafanızın üstüne bir havlu koyarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

3

Ortalama 10 dakika kadar buharda bekledikten sonra ek bir beş dakika da vazelin, zeytinyağı ve E vitamininin cildinize sağlık katması için bekleyin. Ardından yüzünüzü şeker ile çok hafif bir şekilde ovun.

4

Güzellik maskesini çıkarmak için ılık su ile maskeyi durulayın. Yüzünüzde yağ tabakası kalacaktır. Bir bezle fazla yağı silin ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Yumuşak bir bezle yüzünüzü kurulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.