Yeşil elma yüz maskesi

0
Elma
Elma

Eğer cildinizi nemlendiren, ölü hücreleri temizleyen ve hafifleten bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız bir tüp mucize kreme yüzlerce lira harcamanız gerekebilir. Ancak bunu yerine yeşil elma yüz maskesini kullanarak hem daha ucuz hem de doğal bir çözüm getirebilirsiniz. Derler ki günde bir yeşil elma plastik cerrahı uzak tutar. Evde kendi yeşil elmalı yüz maskenizi nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yeşil elma yüz maskesi yapımı için gereken malzemeler

  • 1 yeşil elma
  • Blender
  • 2 yemek kaşığı doğal bal
  • 3 yemek kaşığı doğal yoğurt

Yeşil elma yüz maskesi nasıl yapılır?

  1. Bir adet yeşil elmayı soyun, çekirdeklerini ayırın ve dilimleyin. Daha sonra blenderdan geçirin. Yeşil elma A, B ve C vitamini için çok iyi bir kaynaktır ve elmadaki doğal asitler cildin bu vitaminleri emmesini kolaylaştırır. Yeşil elmalar cildinizin ölü hücre tabakasını nazikçe soyar, cildinizin hassas katmanlarını besler ve ciltte renk açıcı etkisi vardır.
  2. 2 yemek kaşığı doğal balı karışıma ekleyin. Yüz maskenize bal eklemek yüzünüzdeki kırışıklıkları engellemeye yardımcı olacak, cildinizi sağlıklı ve güzel tutacaktır.
  3. Karışıma 3 yemek kaşığı doğal yoğurt ekleyin. Yoğurt cilt bakım ürünlerinde yalnızca kremsi kıvam vermek için değil, doğal bir cilt temizleyici olduğu için de sık tercih edilen bir bileşendir. Yoğurt doğal bir antibakteriyeldir ve cildinizin bakterilerden korunmasına yardımcı olur.
  4. Karışım krem kıvamında ve homojen oluncaya kadar blenderdan geçirin.
  5. Yüzünüzü ılık su ile nazikçe yıkayın ve havlu ile yalnızca dokunarak yüzünüzün ıslaklığını alın. Yeşil elma yüz maskesini ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve yine havlu ile nazikçe dokunarak kurulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.