Yeşil elmalı yüz maskesi

0
Yeşil elma
Yeşil elma

Hem nemlendirici, hem temizleyici, hem cildi parlatıcı hem de bitkisel olan bir cilt bakım ürünü arıyorsanız, size mucizevi bir maske tarifi vereceğiz. Yeşil elmalı yüz maskesi! Günde bir elma doktoru sizden uzak tutar. Ayrıca yeşil bir elmadan yapılmış bitkisel bakım kreminiz plastik cerraha ihtiyacınızın kalmamasını sağlayacaktır.

Yeşil elmalı yüz maskesi için malzemeler

1 adet yeşil elma
2 yemek kaşığı doğal bal
3 yemek kaşığı doğal yoğurt

Yeşil elmalı yüz maskesi yapılışı

1

Yeşil bir elmayı çekirdekleri ve sapıyla birlikte blenderda öğütün. Yeşil elma A, B ve C vitaminleri için mükemmel bir kaynaktır. Ve bu vitaminler sayesinde cilt yenilenebilmek için doğal bir asit salgılar. Yeşil elma nazikçe cildi korurken aynı zamanda cildi besler ve cildin renginin açılmasını sağlar.

2

Karışıma 2 yemek kaşığı doğal bal ekleyin. Yüz maskenize bal eklemek kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur ve cildinizin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlar.

3

3 yemek kaşığı yoğurdu karışıma ekleyin. Yoğurt birçok cilt bakım ürününde bulunur. Cilt temizleyicilerinde de vardır. Doğal bir şekilde cildi temizlemesiyle tanınır. Yoğurt mikrop ve bakterileri yok eder. Doğal anti bakteriyel özelliğe sahiptir.

4

Kremsi ve pürüzsüz olana kadar blenderda karışımı karıştırın.

5

Ilık su ile yüzünüzü hafifçe yıkayın.  pat kuru ile hafifçe yüzünüzü yıkayın. Düz bir tabaka olarak yüzünüze ve yeşil elmalı yüz maskesini uygulayın. 15 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.