Yeşil kil maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/18 | 0 Comments

 

Yeşil kil yüz bakımı

Yeşil kil maskesi

 

Yüz maskelerini evde yapmak bitkisel bakım için en sağlıklı yollardan biridir. Cilt bakımınızı yüz maskeleriyle yaparak cildinizin hayat dolu bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsiniz. İş çıkışı akşam saatlerinde yada hafta sonu dinlendiğiniz günlerde yüz maskeleriyle bitkisel bakım yapmak hem çok eğlenceli hem de rahatlatıcı olacaktır.

Güzellik maskeleri ile bitkisel bakım yapmak için en önemli nokta hazırlayacağınız yüz maskesinin cilt tipinize uygun olup olmadığına dikkat etmektir. Cilt tipinize uygun maskeyle cilt bakımınızı yapmalısınız.

Normal ciltler için yeşil kil maskesi

 

Yeşil kil maskesini hazırlamak için 1 yemek kaşığı yeşil kil, 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın. Kalın çamur gibi olana kadar bir kapta iyice malzemeyi karıştırmaya devam edin. Eğer fazla kalın olursa biraz daha su ekleyerek maskeyi inceltebilirsiniz.

Kuru ciltler için yeşil kil maskesi

Güzellik maskeleri denince akla ilk olarak yeşil kil maskesi gelir. Yeşil kil maskesi yapmak için 1 yemek kaşığı yeşil kil, 2 çay kaşığı su, 1 damla havuç yağı, 1 çay kaşığı badem yağı karıştırın. Kalınlaşmış, ama sürülebilir kıvam elde edene kadar bir kapta iyice malzemeyi karıştırın. İsterseniz, koku katmak ve ekstra nemlendirmek için Yeşil kil maskesine birkaç damla papatya yağı ekleyebilirsiniz.

Yağlı ciltler için yeşil killi yüz maskesi

1 yemek kaşığı yeşil kil, 1 yemek kaşığı su,  2 yemek kaşığı bira mayasını karıştırın. Koyu ama sürülebilir kıvamı sağlamak için malzemeleri iyice karıştırın. Cilt yada cilt lekeleri ile mücadele etmek bir damla çay ağacı yağı veya  bir damla lavanta yağı ekleyin.

Gözleriniz ve dudaklarınıza değdirmeden yeşil killi yüz maskesini yüzünüze iyice sürün. Bitkisel bakımınızı tamamlamak için 15 dakika bekleyin ve yeşil killi yüz maskesini ılık su ile yıkayarak çıkarın.

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.