Yıpranan saçlar için bakım

| 2012/12/07 | 0 Comments

 

Sağlıklı saçlar

Yıpranan saçlar için bakım

Eğer düzenli olarak boyama, perma veya ısı ile şekil verme işlemleri yapıyorsanız saçlarınızın yıpranması son derece doğal bir sonuçtır. Yıpranan saçlar için bakım, kısa süreli bir uygulama değildir. Birkaç hafta ve hatta aylar bile alabilir. Yıpranan saçlar için bakım yaparken sabırlı olmalı, hemen pes etmemelisiniz.

1

Yıpranan saçlar için bakım yapacaksanız ilk iş saçlarınızın uçlarını kestirmelisiniz. Saçlarınızın uzamasından vazgeçmiş olsanız da uzun vadede daha hızlı uzayan saçlar elde etmek için bu bir zorunluluktur. Saçlarınızı uçlarından kestirerek, saçınızın daha fazla zarar görmesini önlemiş olursunuz.

2

Saçlarınızı yıkamayı sınırlandırın. Haftada bir kez saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır. Saç için kullanılan naylon boneler yardımıyla duş alabilirsiniz. Başlangıçta saçlarınız aşırı yağlanacaktır. Yine de pes etmeyin. Saçlarınızı şampuanladığınızda saçlarınızın yağ üretmesi artacaktır. Bu da daha hızlı yağlanmaya neden olur. Saç yıkamayı sınırlandırdığınızda, saçlarınızın yağ dengesi iki hafta sonra düzene girecektir.

3

Sülfat içermeyen, nemlendirici bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Sülfatlar, saçlarınızı kuruturlar ve birçok şampuanda yer alırlar. Nemlendirici şampuanlar, saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olduklarından nemlendirici içeren şampuanları seçin. Kuru ve yıpranmış saçlara özel şampuanlarla yıpranan saçlar için bakım yapabilirsiniz.

4

Onarıcı saç maskeleri kullanın. Yıpranan saçlar için bakım yapacaksanız, bunu her gün düzenli kullandığınız, durulama gerektirmeyen onarıcı saç kremleri ve saç maskeleriyle yapmalısınız. Yves Rocher saç onarıcı durulanmayan bakım kremini ile saç bakımı yapabilirsiniz. Saçınızı çok hasarlı ise, saçınıza bolca saç kremi veya maske uygulayın. Bitkisel saç bakımı kategorimizde yer alan saç bakımı maskelerini kullanın. 20 ila 30 dakikalık haftada 2 ila 3 kez yapacağınız bakımlar iki hafta içerisinde etkisini gözle görülür şekilde göstermeye başlar. Ayrıca dilerseniz maske olarak yine Yves Rocher’in besleyici ve onarıcı saç maskesini kullanabilirsiniz.

5

Yıpranmış saçlar için üretilen serumları kullanın. Örneğin Bioxin Saç Serumu’nu kullanabilirsiniz.

6

Saçınızı dolaştırmayan kalın dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Saçlarınız ıslakken saçlarınızı asla taramayın. Daha çok kırılmasına neden olursunuz.

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir