Yıpranan saçlar nasıl düzelir? Ne yapmak gerekir?

1
yıpranmış saçlar
Yıpranan saçlar

Saçlarınıza çok iyi bir bakım uygulamadığınız sürece zamanla saçlarınızın yıpranması kaçınılmazdır. Herkesin saç yıpranma oranı farklıdır ancak tüm saç tipleri bir miktar yıpranır. Hele ki saçlarınızı ısı ile şekillendiriyor ve boyuyorsanız saçlarınızın kesinlikle düzenli bakıma ihtiyacı var demektir. Yıpranan saçları tamamen onarıp eski sağlıklı hallerine döndürmek aslında bir hayaldir. Saçlarınızı bir miktar onararak eski görüntüsüne kavuşturabilirsiniz ancak yıpranan saçlar en azından içten yapısını eski haline sokamaz. Bu makalemizde yıpranan saçları onarmak için birkaç ipucu vermeye çalışacağız.
Yıpranan saçlarınızın onarımına yardımcı olabilmek için en azından haftada bir kez evde hazırladığınız zeytinyağlı bakım kürünü uygulayın. İki çorba kaşığı zeytin yağı ve bir yumurta sarısını çırpın. Hazırladığınız saç bakımı formülünü saçınızın diplerine ve uçlarına iyi bir şekilde sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın.

Yıpranan saçlarınız için E vitamini tedavisi kullanın. E vitaminini eczanelerden satın alabilirsiniz.  Evde hazırlayacağınız kür için 5 veya 6 E vitamini kapsülünü kırın ve ezin. Kullandığınız şampuanın içine katın. E vitamini saçlarınızın sağlığını arttıracak, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Eğer yıpranan saçlarınız varsa ayda bir kez düzenli olarak saçlarınızın uçlarını kesin. Saçlarınızı düzenli olarak kestirmek saçlarınızın daha hızlı uzamasına imkan tanır.

Saç kurutma makinesi kullanmayın. Eğer saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız en düşük ısı ayarında saçlarınızı kurutun. Aksi halde yıpranan saçlarınız daha da kötü bir hal alacaktır.

Yıpranan saçlarınızı onarıcı etkili bir şampuan ile yıkayın. Haftada iki veya üç kez saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Klor veya tuzlu suda yüzerseniz saçlarınızı hemen yıkayın. Tuzlu su ve klor saçlara zarar verecektir. Bu nedenle saçınızda ne kadar az kalırsa o kadar iyi olur. Böylece yıpranan saçlarınız daha da hasar görmemiş olur.

1 Yorum

  1. Merhaba benim saçlarım platin sarı 🙂 Bakımımı Zigavus’un aloe veralı saç bakım maskesi ve pirinç kepeği ekstraktlı şampuanı ile yapıyorum. Çok memnunum, saçlarımı her ay boyatmama rağmen hiçbir sorun yaşamıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.